REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale

Najwięksi geniusze (zła) i największe fajtłapy z kreskówek

Dziś, czyli 18 marca, obchodzimy Dzień Mózgu. Z tej okazji postanowiliśmy odświeżyć najlepszych bohaterów kreskówek, którzy choć są blisko ze sobą, stoją po dwóch stronach barykady - jeden jest geniuszem (a przynajmniej pragnie za takiego uchodzić), a drugi cóż... po prostu fajtłapą. Jeden potrafi rozwiązywać zagadki, snuć plany zdobycia świata, drugi tylko mu w tym przeszkadza i jest niczym słoń w składzie porcelany. Przed wami najwięksi geniusze i największe fajtłapy, które znane są nie tylko najmłodszym.

18.03.2014
18:08
Najwięksi geniusze i fajtłapy z kreskówek
REKLAMA

Babcia i Sylwester

REKLAMA
babcia i sylwester

Bohaterowie świetnej serii "Sylwester i Tweety na tropie", w której Babcia i zwierzaki rozwiązują zagadki kryminalne. Siwowłosa staruszka jest tak naprawdę główną postacią, spajającą całą serię, a Sylwester, Tweety i pies Hector towarzyszą jej w różnych tajemniczych wyprawach. Jeśli Tweety ma szansę zdobyć tytuł detektywa numer 2, to Sylwester jest największą łajzą, jaką mieliście okazję spotkać. Jego głównym celem jest dopaść kanarka, co - jak można się domyślić - tylko utrudnia łapanie kolejnych złoczyńców. Bajka, którą wspominam z sentymentem, tak jak i całe "Zwariowane melodie".

Pinky i Mózg

pinky i mózg

Chyba pierwsza para, która przychodzi do głowy, kiedy myślimy o duecie: geniusz i fajtłapa. Mózg co noc chce zapanować nad światem, a Pinky święcie wierzy, że może mu w tym pomóc. Para laboratoryjnych myszy jest zabawna i za każdym razem, mimo usilnych starań, kończy marnie. Mózg to wcielenie zła o niskim wzroście i wielkiej głowie (skrywającej ogromny organ), a Pinky to beztroski i łajzowaty kompan, który ma trochę nierówno pod sufitem.

Velma i Kudłaty... i Scooby

scooby doo where are you

Jedyny trójkąt w tym zestawieniu, ale nie sposób pominąć Scooby'ego, mówiąc o Kudłatym i na odwrót. Velma, Daphne, Fred, Kudłaty i Scooby jeżdżą po Stanach vanem, nazywanym Wehikułem Tajemnic i jako Tajemnicza Spółka rozwiązują niewyjasnione sprawy, w których główną rolę odgrywają potwory. Straszne stwory i zjawy to zawsze przebierańcy, których demaskują nasi przyjaciele. Największym mózgiem, który wykazuje się mistrzowskim poziomem dedukcji jest Velma. Kudłaty i Scooby to duet, który zapowiada katastrofę. Dwaj kumple są strasznymi tchórzami i jedyne o czym myślą to jedzenie. Mimo tego, że nie wykazują żadnego zainteresowania sprawą i marzą o ucieczce, dziwne zbiegi okoliczności nierzadko sprawiają, że stają się głównymi bohaterami sensacyjnego przedstawienia.

Dexter i Dee Dee

dexter dee dee

Mój ulubiony duet, który jest chyba najlepszym z przedstawionych. Dexter to furiat i geniusz w jednym, który cierpi na manię wielkości. Jego świątynią jest laboratorium, które notorycznie niszczy jego starsza, niezbyt rozgarnięta siostra, Dee Dee. Dee Dee uwielbia kolor różowy, hasać po łące oraz bawić się z przyjaciółkami swoimi lalkami. Jest uroczo bezmyślna, choć nieraz potrafi uratować swojego pozbawionego skromności brata od nieszczęścia. Niestety, najczęściej to właśnie ona jest przyczyną nadchodzącej katastrofy...

Twilight Sparkle i Spike

Spike_&_Twilight_Sparkle_

Bohaterowie serii o kucykach Pony ("My Little Pony: Przyjaźń i Magia"). Twilight jest jednym z pięciu kucyków pony, które wspólnie zamieszkują w Equestrii. Sparkle jest adeptką księżniczki Celestii, pod okiem której uczy się tajników magii. Jej pomocnikiem jest Spike, mały smok, który najbardziej lubi spać i jeść diamenty. Twilight i jej przyjaciółki co chwilę znajdują się w tarapatach, które są dla nich nową porcją doświadczeń. Nierzadko zdarza się, że kucyki muszą ratować Spike'a, którego beztroska naraża go na różne niebezpieczeństwa.

Inspektor Gadżet i Penny

inspektor gadżet

Wbrew pozorom to nie Inspektor Gadżet uchodzi tutaj za mądrego, a Penny, wyjątkowo bystra i sprytna dziewczyna. Siostrzenica Gadżeta wykazuje się zdrowym rozsądkiem i pomaga mu rozwiązywać różne sprawy. Jej wuj, choć jest słynnym inspektorem, któremu nie straszne są żadne przeszkody, jest bardzo roztrzepany i bywa że myli swoje własne gadżety. Inspektor Gadżet i Penny stanowią zgrany i niepokonany duet.

Lord Kamienne Serce i Brzydal

wizard no heart

Czarne charaktery "Troskliwych Misiów". Lord Kamienne Serce, Brzydal oraz Złośnica chcą, aby na świecie zapanował mrok i zło w przeciwieństwie do tytułowych Misiów, który pomagają innym rozwiązywać swoje problemy. Geniuszem w duecie: Lord Kamienne Serce i Brzydal jest oczywiście ten pierwszy - dumny, złowrogi i majestatyczny, ukryty pod kapturem. Brzydal to wyjątkowo paskudne i nierozgarnięte stworzenie, które wydaje z siebie charakterystyczny dźwięk: "Sasasasasa".

Księciunio i Toudi

REKLAMA
gumisie

Księciunio, tzw. "Wasza okrutność" jest osiłkiem i jednocześnie mózgiem w sprawie zdobycia przepisu na sok z gumijagód. Toudi to ogr, który jest ustawicznie poniewierany przez swojego pana - fizycznie i psychicznie. Księciunio nie ma najmniejszych wyrzutów sumienia - jest groźny i straszny zarówno dla Gumisiów, jak i swojego podwładnego. Mimo wielu planów i misternych zasadzek ta para na pewno nie zasłużyłaby na złoty medal, jeśli chodzi o skuteczność swoich przedsięwzięć. Na całe szczęście Gumisie były zawsze sprytniejsze i szybsze niż ten (nie)zgrany duet złoczyńców.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA