REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Toriyama Akira. Twórca serii "Dragon Ball" miał 68 lat

Nie żyje Toriyama Akira, twórca kultowej serii "Dragon Ball". O śmierci artysty poinformowało oficjalne konto anime na portalu X. Akira miał 68 lat.

08.03.2024
7:36
toriyama akira nie zyje dragon ball
REKLAMA

Toriyama Akira zaczynał tworzyć wyjątkowe mangi już w 1978 r., a 3 lata później na małych ekranach zadebiutował serial "Dr. Slump" na podstawie jego historii. Jednak to właśnie dzięki serii "Dragon Ball" stał się popularny na całym świecie. Pierwsza opowieść zadebiutowała w 1984 r., a już w 1986 r. widzowie mogli obejrzeć serial "Dragon Ball".

REKLAMA

Toriyama Akira nie żyje. Twórca serii "Dragon Ball" miał 68 lat

O śmierci artysty poinformowało konto na portalu X. Okazało się, że Toriyama zmarł 1 marca wskutek ostrego krwiaka podtwardówkowego.

Drodzy Przyjaciele i Partnerzy,
Z głębokim smutkiem informujemy, że twórca mangi Akira Toriyama zmarł 1 marca z powodu ostrego krwiaka podtwardówkowego. Miał 68 lat.

REKLAMA

Akira życzył sobie, by nabożeństwo pogrzebowe odbyło się jedynie w gronie rodziny i nielicznych krewnych. Prosił, by nie przyjmować kwiatów ani prezentów, a także o powstrzymanie się od wywiadów z rodziną. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się ostatnie pożegnanie artysty.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA