REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Muskularni wojownicy i bitwy na miecze. BBC i Netflix szykują serial Troy: Fall of a City

Netflix przeznacza coraz większe kwoty na europejskie produkcje. Serwis we współpracy z BBC wyprodukuje pełen rozmachu serial historyczny na podstawie greckiego eposu. 

21.12.2017
12:20
Powstaje serial o wojnie trojańskiej. Pierwsze zdjęcia Troy: Fall of a City
REKLAMA
REKLAMA

Troy: Fall of a City, jak zwiastuje tytuł, będzie dotyczył dziejów wojny trojańskiej opisanej w Iliadzie Homera. Wiadomo już, że zdjęcia do serialu powstają w Południowej Afryce, w jej najstarszym mieście, Kapsztadzie. Produkcja pochłonie blisko 50 mln funtów.

Podobnie jak film Troja z Bradem Pittem najnowsza seria będzie przedstawiać losy bogów i śmiertelników.

Serial o wojnie trojańskiej sięgnie do jej początków, które przyczyniły się do wybuchu trwającego dziesięć lat sporu między Grekami i mieszkańcami Troi. Opowieść Davida Farra rozpocznie się od proroctw obecnych przy narodzinach Parysa, opowie o jego skandalicznej miłości do Heleny i ucieczki kochanków, a także o osądzeniu bohatera.

 class="wp-image-118447"

Historia zostanie przedstawiona z perspektywy rodziny królewskiej, która znajdzie się w samym centrum oblężenia.

W Troy: Fall of a City nie zabraknie intryg, miłości i zdrad. Ekscytujące wydarzenia zostaną połączone z emocjonującymi rozterkami bohaterów, tworząc produkcję skupiającą się na ludzkiej egzystencji, tożsamości i moralności. Netflix i BBC mają wykreować bohaterów walczących o zachowanie resztek człowieczeństwa i pozornej godności w czasach krwawych wojen.

Cieszę się, że udało nam się zgromadzić tak wspaniałą obsadę. W serialu pojawią się nowe fascynujące twarze, chociaż nie zabraknie też doświadczonych aktorów, których od dawna podziwiałem – komentuje twórca serialu, David Farr

Piers Wenger z BBC podkreśla, że Troy: Fall of a City będzie zupełnie inną produkcją niż dotychczas powstałe ekranizacje.

Serial skupi się na przedstawieniu wydarzeń z zupełnie innej perspektywy, na widzów czekać będzie mnóstwo emocjonujących zwrotów akcji.

Mamy wspaniałą obsadę, dzięki której niezwykłe pomysły Farra mogą wejść w życie. Serial będzie zupełnie różnił się od powstałych wcześniej produkcji. Ta niezwykle dawna opowieść została stworzona na ogromną skalę i gotowa jest oczarować setki widzów, tak jakby poznawali te historię po raz pierwszy - mówi Wenger.

 class="wp-image-118450"
REKLAMA

W rolę Parysa i Heleny, kochanków, których miłość doprowadziła do wojny trojańskiej, wcielą się Louis Hunter i Bella Dayne. W Troy: Fall of a City zobaczymy także Davida Threlfalla, jako króla Troi, Toma Weston-Jonesa w roli Hectora czy Josepha Mawlego odgrywającego postać Odyseusza. Rolę Achillesa odegra aktor David Gyasi.

Stacja BBC planuje emisję ośmiu godzinnych odcinków serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA