REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Muskularni wojownicy i bitwy na miecze. BBC i Netflix szykują serial Troy: Fall of a City

Netflix przeznacza coraz większe kwoty na europejskie produkcje. Serwis we współpracy z BBC wyprodukuje pełen rozmachu serial historyczny na podstawie greckiego eposu. 

21.12.2017
12:20
Powstaje serial o wojnie trojańskiej. Pierwsze zdjęcia Troy: Fall of a City
REKLAMA
316 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Troy: Fall of a City, jak zwiastuje tytuł, będzie dotyczył dziejów wojny trojańskiej opisanej w Iliadzie Homera. Wiadomo już, że zdjęcia do serialu powstają w Południowej Afryce, w jej najstarszym mieście, Kapsztadzie. Produkcja pochłonie blisko 50 mln funtów.

Podobnie jak film Troja z Bradem Pittem najnowsza seria będzie przedstawiać losy bogów i śmiertelników.

Serial o wojnie trojańskiej sięgnie do jej początków, które przyczyniły się do wybuchu trwającego dziesięć lat sporu między Grekami i mieszkańcami Troi. Opowieść Davida Farra rozpocznie się od proroctw obecnych przy narodzinach Parysa, opowie o jego skandalicznej miłości do Heleny i ucieczki kochanków, a także o osądzeniu bohatera.

 class="wp-image-118447"

Historia zostanie przedstawiona z perspektywy rodziny królewskiej, która znajdzie się w samym centrum oblężenia.

W Troy: Fall of a City nie zabraknie intryg, miłości i zdrad. Ekscytujące wydarzenia zostaną połączone z emocjonującymi rozterkami bohaterów, tworząc produkcję skupiającą się na ludzkiej egzystencji, tożsamości i moralności. Netflix i BBC mają wykreować bohaterów walczących o zachowanie resztek człowieczeństwa i pozornej godności w czasach krwawych wojen.

Cieszę się, że udało nam się zgromadzić tak wspaniałą obsadę. W serialu pojawią się nowe fascynujące twarze, chociaż nie zabraknie też doświadczonych aktorów, których od dawna podziwiałem – komentuje twórca serialu, David Farr

Piers Wenger z BBC podkreśla, że Troy: Fall of a City będzie zupełnie inną produkcją niż dotychczas powstałe ekranizacje.

Serial skupi się na przedstawieniu wydarzeń z zupełnie innej perspektywy, na widzów czekać będzie mnóstwo emocjonujących zwrotów akcji.

Mamy wspaniałą obsadę, dzięki której niezwykłe pomysły Farra mogą wejść w życie. Serial będzie zupełnie różnił się od powstałych wcześniej produkcji. Ta niezwykle dawna opowieść została stworzona na ogromną skalę i gotowa jest oczarować setki widzów, tak jakby poznawali te historię po raz pierwszy - mówi Wenger.

 class="wp-image-118450"
REKLAMA

W rolę Parysa i Heleny, kochanków, których miłość doprowadziła do wojny trojańskiej, wcielą się Louis Hunter i Bella Dayne. W Troy: Fall of a City zobaczymy także Davida Threlfalla, jako króla Troi, Toma Weston-Jonesa w roli Hectora czy Josepha Mawlego odgrywającego postać Odyseusza. Rolę Achillesa odegra aktor David Gyasi.

Stacja BBC planuje emisję ośmiu godzinnych odcinków serialu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA