REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wielki serial kostiumowy niebawem na Netfliksie. Troy sygnowany jako autorska produkcja

Kierownictwu platformy Netflix nie wystarczają wysokobudżetowe seriale własnej produkcji. VoD kupiło więc kostiumowy serial historyczny Troy: Fall of a City od BBC, a następnie oblepiło naklejkami informującymi o autorskiej produkcji.

27.03.2018
20:30
Troy - wielki, historyczny serial kostiumowy niebawem na Netfliksie
REKLAMA
REKLAMA

Brytyjczycy mieli już okazję zobaczyć Troy: Fall of a City. Na Wyspach serial był nadawany od 17 lutego 2018 roku za pośrednictwem BBC. Poza Zjednoczonym Królestwem prawa do dystrybucji kupił jednak Netflix. To nie pierwszy raz, kiedy medialni giganci dogadują się w ten sposób. Netflix ma w swojej ofercie kilka seriali BBC, każdy obrandowany jako autorską produkcję.

Troy: Fall of a City to sześcioodcinkowa mini-seria, która w Polsce zadebiutuje 6 kwietnia tego roku.

Wtedy też wszystkie odcinki serialu będzie można obejrzeć na platformie Netflix w jakości FHD. Co nieoczywiste i kompletnie zaskakujące, tytuł opowie o miłości między dwojgiem kochanków, która doprowadziła do wojny między Trojanami oraz Achajami. Król Sparty rozpoczyna dziesięcioletnie oblężenie wielkiego państwa-miasta, w którym według Homera miała znajdować się jego żona w objęciach Parysa - trojańskiego księcia.

REKLAMA

Zwiastun wygląda naprawdę obiecująco i trudno się do czegoś przyczepić (oczywiście poza niezgodnością historyczną). Ze zdumieniem odkrywam jednak, że produkcja nie wywołuje we mnie żadnych emocji. Dawno mam już za sobą etap ekscytowania się historycznymi produkcjami kostiumowymi osadzonymi w antycznych czasach. Lata temu ten obszar został wyeksploatowany do cna przez branżę filmową i telewizyjną, tak jak dzisiaj eksploatuje się filmy o superbohaterach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA