REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Jeśli Frele już wam się przejadły, to sprawdźcie zespół Tulia. Ten folkowy cover utworu Podsiadły jest świetny

Choć internet kocha covery, ja niekoniecznie za nimi przebadam. Z małymi wyjątkami. I jednym z takich wyjątków jest na pewno zespół folkowy Tulia, który podzielił się swoją wersją utworu Nieznajomy z płyty Comfort and Happiness, za którą odpowiada Dawid Podsiadło.

26.02.2018
14:15
tulia eurowizja 2019 półfinał
REKLAMA
REKLAMA

Comfort and Happiness to pierwsza płyta Dawida Podsiadły wydana w 2013 roku. Tulia, folkowy zespół ze Szczecina, postanowił nagrać własną wersję jednego z utworów, który ukazał się na wspomnianym albumie. Dziewczyny opublikowały teledysk do kawałka Nieznajomy. Ten został stworzony zupełnie na nowo i od razu zachwycił słuchaczy.

Folkowa aranżacja doskonale współgra ze słowami utworu. Wrażenie robi też teledysk, który pokazuje zapomniane miejsca, o jakich pamięta tylko śmierć. Białe pustkowia i cisza, którą są spowite, wyglądają jak wprost wyjęte z tekstu do kawałka Nieznajomy.

Poniżej możecie porównać oryginalną wersję polskiego muzyka, która stanowiła inspirację dla zespołu Tulia.

REKLAMA

To nie pierwszy raz, kiedy zespół Tulia nagrywa cover znanego utworu. Jakiś czas temu w sieci ukazała się ich wersja nagrania Depeche Mode, Enjoy the Silence.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA