REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

TVN-owskie seriale tylko w internecie?

Prawdopodobnie TVN zacznie produkcję seriali, które będą dostępne wyłącznie w internecie. Wszystko jednak zależy od sukcesu drugiego sezonu „Julii” w sieci, jaki wystartował 25 lutego.

27.02.2013
21:51
TVN-owskie seriale tylko w internecie?
REKLAMA
REKLAMA

TVN coraz bardziej stawia na oferowanie swoich produkcji za pomocą własnej strony i aplikacji do odtwarzania wideo. Jest to dobry i rozsądny kierunek, dający szansę przetrwania w zmieniających się warunkach, gdzie internet odgrywa ciągle rosnącą rolę. Robiąc kolejny krok przed konkurencją stacja wpadła na pomysł, aby drugi sezon popularnej „Julii” zaoferować wyłącznie internautom – jeśli idea zyska popularność, przypuszczalnie pojawią się inne seriale dostępne tylko na stronie TVN-u.

REKLAMA

„Julia 2”, o której szerzej pisał Michał Kurowski, doskonale pasuje do specyfiki internetu. Jeden odcinek (pierwotnie zaplanowano 10) trwa bowiem 6-8 minut, dzięki czemu jest dobrym przerywnikiem między przeglądaniem Facebooka czy oglądaniem tego, co „piszczy” na YouTubie. Pewien problem pojawia się z dłuższymi serialami, ponieważ wymagają one od nas większego zaangażowania.

Po wynikach sieciowej oglądalności „Julii” przekonamy się, jak wypadł koncept internetowego serialu i będzie wiadomo, czy jest on na tyle dobry, że pociągnie za sobą inne produkcje. Jestem przede wszystkim zwolennikiem oglądania tradycyjnej telewizji z dekoderem PVR, bo bywam zbyt leniwy (wybieranie adresu www okazuje się często męczące) i niecierpliwy (reklamy) na rzeczy pokroju TVN Player, ale innym, tym bardziej wytrwałym, sam zamysł TVN-u, o ile wejdzie w życie, zapewne się spodoba. Gorzej, że serwuje on serialową papkę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA