REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Wkurza cię TVP? Wstrzymaj konie – nowy kanał to strzał w dziesiątkę

TVP Dokument to nowy kanał Telewizji Polskiej, który ma wyróżniać się „wrażliwością na losy drugiego człowieka”.

19.11.2020
14:33
tvp dokument gdzie ogladac
REKLAMA
REKLAMA

Już dzisiaj o godzinie 20:20 startuje TVP Dokument. Ruszy „Efektem motylka” w reżyserii Jarosława Schmidta. Wedle zapowiedzi to opowieść o sile miłości, nadziei i solidarności „ tysięcy ludzi, których połączyła potrzeba ratowania życia dziewczynki chorej na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną.” O 22:00 rarytas dla fanów Beksińskiego lub osób zafascynowanych nim i jego niezwykłą rodziną, którzy po seansie „Ostatniej rodziny” chcieli dowiedzieć się czegoś więcej. „Beksińscy. Album wideofoniczny” w reżyserii Marcina Borchardta to zrekonstruowana z listów, nagrań filmowych i dźwiękowych opowieść o Zdzisławie Beksińskim.

TVP Dokument to nie tylko produkcje własne Telewizji Polskiej.

tvp dokument beksinscy class="wp-image-463732"
„Beksińscy. Album wideofoniczny" - źródło: TVP

W ramach programu mają być udostępniane również produkcje BCC. Od stycznia 2021 do ramówki wejdą „Weekendy z BBC”, jak podaje TVP, mają to być „produkcje z gatunku factual entertainment, filmy przyrodnicze klasy premium, podróżnicze, popularno-naukowe i biograficzne.”

Trzymam oba kciuki za ten kanał, choć nie mam wątpliwości, że będzie on raczej niszowy i podzieli los TVP Kultura. Ten ostatni zaledwie 2 miesiące temu ogłaszał rekordową oglądalność. Udziały anteny przy emisji „Dział Nawarony” wyniosły powalające... 2,3%.

Archiwa TVP są potężne, ukrytych perełek, genialnych programów, reportaży jest tam cała masa i nie wszystkie mają tylko historyczne znaczenie. Wierzę, że właśnie w takich treściach, jakie TVP Dokument obiecuje, może spełniać się rola telewizji publicznej.

Wolałbym jednak, aby nie zamykać ich w programie, który od samego początku jest skazany na dołowanie po wynikach oglądalności. Przecież wspomniany dokument o Beksińskim równie dobrze można by wyemitować w dobrym czasie na jednym z głównych kanałów. Poprzedzić go komentarzem, może uzupełnić o świetny obraz Matuszyńskiego.

Mam nadzieję, że moje obawy, co do TVP Dokument, są przedwczesne, bo oferta wygląda naprawdę świetnie.

REKLAMA

TVP Dokument w NTC znajduje się na pozycji 86. W CANAL+ na pozycji 85. UPC na 323, a sieci TOYA na pozycji 16. Pełną dostępność znajdziecie tutaj.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA