REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Dziś wystartował internetowy kanał TVP Kultura 2: w ofercie m.in. filmy, seriale i koncerty

W piątek 26 czerwca o godz. 12:00 TVP Kultura uruchomiła swój nowy kanał na TVP Stream. Co ciekawego znajdziemy w ofercie TVP Kultura 2?

26.06.2020
13:54
tvp kultura 2 tvp stream nowy kanal
REKLAMA
REKLAMA

Od dzisiejszego południa w sieci można śledzić nowy kanał o nazwie TVP Kultura 2. W jego ofercie znajdą się filmy, cykle dokumentalne, seriale, przedstawienia i koncerty oraz programy publicystyczne. 

Swój start TVP Kultura 2 rozpoczęła dziś od odcinka serialu "Zakochaj się w Polsce”, w którym twórcy zaprosili widzów w podróż po najciekawszych zakątkach Lubelszczyzny:

Startujemy w pierwszy dzień wakacji, dlatego chcemy pokazać jak na nowo „Zakochaj się w Polsce". W pierwszy weekend odwiedzimy Lubelszczyznę. W kolejnych Wielkopolskę, województwo kujawsko-pomorskie, zajrzymy na Mazowsze i do Małopolski. Odwiedzimy słynne „Pomniki Historii”, odkryjemy „Zaginione Skarby”, będziemy wędrować „Szlakiem Kolberga”, posłuchamy „Dzikiej Muzyki”.

— zapowiada Kalina Cyz, redaktor naczelna nowego kanału.

Oprócz wakacyjnych programów promujących polskie szlaki turystyczne, na TVP Kultura 2 znajdzie się dużo miejsca dla muzyki i filmów:

Usłyszycie Państwo u nas m.in.: Marcina Maseckiego, Janusza Prusinowskiego, Sebastiana Wypycha, Marka Brachę i Aleksandra Dębicza. Przypomnimy także kultowe filmy i seriale.

— zaznacza Cyz.

Jak zapowiadają twórcy, kanał ma być również odpowiedzią na wyzwania, przed jakimi stanęła branża kulturalna i rozrywkowa z powodu pandemii koronawirusa:

Specjalne pasmo poświęcimy kulturze w sieci i wydarzeniom kulturalnym tworzonym w czasie pandemii. Mam nadzieję, że TVP Kultura 2 będzie w najbliższych tygodniach po trochu filharmonią, operą, salą koncertową, klubem, teatrem. Miejscem, do którego po prostu wszyscy tęsknimy

TVP Kultura 2 nie jest „kopią telewizyjnej starszej siostry”

Twórcy kanału zapowiadają, że TVP Kultura 2 ma poszerzać promowanie programów o tematyce kulturalnej, ale jednocześnie nie będzie kopią TVP Kultura:

Inaugurując kanał TVP Kultura 2 wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy zyskują teraz praktycznie nieograniczony dostęp do naszych programów, ale przede wszystkim tworzymy jeszcze jeden kanał poświęcony kulturze. TVP Kultura 2 nie będzie kopią telewizyjnej starszej siostry. Jestem przekonany, że naszej redakcji nie raz uda się pozytywnie zaskoczyć widzów

— mówi Grzegorz Płaza, dyrektor Centrum Kultury i Historii TVP.

Jest to jeden z elementów otwarcia anteny na tych, którzy chcą mieć również w sieci dostęp do kultury najwyższej jakości.

— dodaje.

REKLAMA

Nowy kanał można oglądać na stronie TVP Stream.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA