REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Media

Zmiany w programach śniadaniowych: z „DDTVN” znika Kinga Rusin, a w „PnŚ” pojawi się Katarzyna Cichopek

Z „Pytania na śniadanie” zniknie znany i lubiany duet prowadzących, czyli Tamara Gonzalez Perea, znana szerzej jako Macademian Girl, i Robert El Gendy. Zastąpią ich Maciej Kurzajewski i dawno niewidziana w mediach Katarzyna Cichopek. Zmiany czekają również „Dzień Dobry TVN”, z którego odeszła Kinga Rusin.

24.08.2020
14:12
tvp pytanie na sniadanie macademian girl robert el gendy katarzyna cichopek
REKLAMA
REKLAMA

Idzie jesień, a wraz z nią zmiany w telewizyjnych ramówkach. Personalne roszady nie ominą programów śniadaniowych — zarówno w Telewizji Polskiej, jak i w TVN. Z „Pytaniem na śniadanie” pożegnają się Macademian Girl, czyli Tamara Gonzalez Perea i Robert El Gendy. Swoje odejście z „Dzień Dobry TVN” potwierdziła również Kinga Rusin.

Kurzajewski i Cichopek zastąpią lubiany duet

Jak poinformował „Fakt”, z „Pytania na śniadanie” zniknie dwoje prowadzących — Tamara Gonzalez Perea i Robert El Gendy, którzy swego czasu cieszyli się ogromną popularnością widzów. Jak się okazuje, w ostatnim czasie duet miał odnotować jednak najniższą oglądalność, stąd decyzja stacji o ich wymianie:

Z naszych informacji wynika, że para dowiedziała się o zwolnieniu z pracy w piątek. Powodem miały być ponoć najsłabsze wyniki oglądalności. Choć mieli dzień później prowadzić program, zostali wykreśleni z grafiku

— donosi gazeta.

Dziennik ustalił również, że Macademian Girl i El Gendy'ego mają zastąpić Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek. Dziennikarz od lat jest związany z Telewizją Polską i w przeszłości był już gospodarzem „PnŚ” (w latach 2009-2011). Dla dawno niewidzianej w mediach Cichopek, aktorki związanej z serialem „M jak miłość” będzie to debiut w nowej roli.

Stacja z Woronicza rezygnuje z usług firmy badającej pomiary oglądalności

Personalne roszady w „Pytaniu śniadaniowym” to niejedyne zmiany w stacji z Woronicza. Jacek Kurski zapowiedział rezygnację z usług firmy Sadren, która miała przygotować audyt spółki Nielsen Audience Measurement mierzącej oglądalność. Prezes TVP wielokrotnie krytykował firmę za „nierzetelne” metody, które jego zdaniem miały skutkować tym, że oglądalność poszczególnych programów TVP była „niedoszacowana”:

Mimo krytyki metod Nielsena, w 2019 Telewizja Polska ponownie podpisała z firmą umowę. Ostatecznie jednak audyt nie został ukończony:

Biuro Audytorskie Sadren nie prowadzi już audytu dotyczącego badań oglądalności firmy Nielsen na zlecenie TVP, ponieważ został on przerwany na etapie uzgadniania procedur, po blisko siedmiu miesiącach rozmów, negocjacji i uzgodnień warunków jego przeprowadzenia z firmą Nielsen na wiosnę 2019 roku

— mówi Wirtualnym Mediom Wiesław Leśniewski, wiceprezes zarządu spółki Sadren.

Audyt zlecony przez TVP miał być przygotowany i przeprowadzony w określonym czasie. Wrzawa medialna, podważanie kompetencji i profesjonalizmu naszej firmy spowodowały ze strony Nielsena podejście bardzo ostrożne. Jakkolwiek w trakcie spotkań i prowadzonych na gruncie profesjonalnym uzgodnień uzyskiwano postęp w przygotowaniach do audytu, to jednak pewne nowo przedstawiane przez Nielsena warunki wymagały dalszych uzgodnień ze zleceniodawcą, wydłużających czas przygotowań, co bardzo ograniczało możliwość zakończenia audytu w wyznaczonym terminie, a to nie było akceptowalne przez zleceniodawcę, czyli TVP. Dlatego audyt został przez TVP przerwany jeszcze na etapie uzgodnień

— poinformował Leśniewski.

Mimo przerwanego audytu i podtrzymywanych przez zarząd TVP zastrzeżeń co do standardów Nielsena, stacja z Woronicza podpisała z firmą kolejny kontrakt  — obowiązuje on do końca tego roku i opiewa na sumę prawie siedmiu milionów złotych. Na razie nie wiadomo, czy telewizja ma w planach dalszą współpracę z Nielsenem.

Kinga Rusin potwierdza swoje odejście z „Dzień Dobry TVN”

Zmiany czekają również „śniadaniówkę” TVN. W poniedziałkowy poranek swoje odejście z „Dzień Dobry TVN” potwierdziła Kinga Rusin. O jej odejściu spekulowano od paru tygodni, odkąd program opuścił Piotr Kraśko, który współprowadził z Rusin poranki w TVN (prezentera przeniesiono do redakcji „Faktów” i „Faktów po faktach”):

Dlaczego już nie DDTVN? Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej - mojej dumie. Chcę współtworzyć nowe ciekawe projekty w kilku obszarach: telewizja, biznes, działalność społeczna.

— poinformowała dziś na Instagramie Kinga Rusin.

Ostatnio wiele się zmieniło w Dzień Dobry TVN, a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz?

— pisze prezenterka.

Jeśli chodzi o telewizję  - wiem co chcę robić i wiem czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają.

— tłumaczy Rusin.

Nieoficjalnie mówi się, że najprawdopodobniej Kingę Rusin w „DDTVN” zastąpi powracająca z urlopu Agnieszka Woźniak-Starak.

REKLAMA

*Zdjęcie główne: Waldemar Kompała/TVP/www.tamaragonzalezperea.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA