REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Tych seriali sensacyjnych prawdopodobnie nie znacie. Sprawdźcie je w TVP VOD

Seriale sensacyjne to gatunek pojemny i często eksploatowany. Każdy fan potrafi wymienić z marszu 10 ulubionych tytułów. My skupiamy się dziś na tych mniej znanych, wartych waszej uwagi. Wszystkie tytuły znajdziecie na stronie TVP VOD.

23.01.2019
21:18
TVP VOD
REKLAMA
REKLAMA

Wśród nich opowieści o pracy policji, kulisy mafijnych rozgrywek oraz cała masa intryg i moralnych rozterek. Czyli wszystko to, co fani sensacji lubią najbardziej.

Seriale sensacyjne, których prawdopodobnie nie znacie

Wyprodukowany przez BBC miniserial, z twarzą dobrze znaną fanom brytyjskich seriali kryminalnych. Zwłaszcza serialu „Luther”. Główną rolę w „Dobrym glinie” gra bowiem Warren Brown, serialowy partner detektywa Johna Luthera.

Akcja serialu „Dobry glina” dzieje się w Liverpoolu. Brown wciela się w młodego policjanta Johna Paula Rocksavage’a. Mężczyzna stara się dopaść morderców swojego partnera i przyjaciela, Andy’ego Stockwella. Pogoń za przestępcami może postawić go przed niejednym moralnym dylematem.

Kolejny miniserial BBC, tym razem opowiadający o zbrodni z perspektywy przestępcy. Chris i Marcus, pracownicy bankowego magazynu, postanawiają go okraść. Zostają jednak przyłapani przez kierownika, Johna Conistona. Sprawa wydaje się być zamknięta, jednak Coniston nie wzywa policji - składa mężczyznom zaskakującą propozycję.

Główne role w serialu grają wspomniany już wyżej Warren Brown i Steven Mackintosh, również znany z serialu „Luther”. Oprócz nich w produkcji pojawia się także Nicola Walker, znana z tytułów takich jak „Collateral” czy „River”.

„Krew z krwi” to nieco zapomniany i niedoceniony polski serial, wyreżyserowany przez Xawerego Żuławskiego. W produkcji wystąpili m.in. Agata Kulesza, Izabela Kuna, Zbigniew Stryj, Aleksandr Domogarow i Łukasz Simlat.

Serial sensacyjny oparty na holenderskim formacie to trzymająca w napięciu opowieść o mafijnej rodzinie, na czele której staje Carmen, córka byłego bossa. Kobieta przejmuje władzę po mężu, który zginął w trakcie porachunków gangsterskich. Jej życie zmienia się diametralnie. Carmen musi stać się bezwzględną i twardą osobą, która broni nie tylko rodzinnego biznesu, ale przede wszystkim siebie i swoich bliskich.

Serial „Świeża krew” opowiada o niełatwej służbie dwóch mieszkających w Londynie potomków imigrantów. Rash Sayyad jest policjantem, a Stefan Kowalski pracownikiem Urzędu ds. Ścigania Nadużyć Gospodarczych. Razem mężczyźni zajmują się sprawą nielegalnych eksperymentów medycznych i tajemniczych morderstw. Trop prowadzi ich do dużej firmy farmaceutycznej

„Świeża krew” to nie tylko intrygująca fabuła, ukazująca kulisy pracy londyńskiej policji, ale też starcie tak odmiennych kultur. Coś, z czym Brytyjczycy mierzą się na co dzień.

Główną bohaterką serialu jest ciężarna detektyw (brzmi jak początek „Fargo”) Helen Weeks. Kobieta bada sprawę porwania dwóch dziewczynek. Musi zmierzyć się nie tylko z trudnym śledztwem, ale i moralnym dylematem. Oskarżonym jest bowiem mąż jej przyjaciółki z dzieciństwa.

REKLAMA

W rolę detektyw Weeks wcieliła się MyAnna Buring. Aktorka zagra w nowej serialowej wersji uniwersum Wiedźmina według prozy Andrzeja Sapkowskiego. Dotychczasowe kultowe produkcje o przygodach Geralta można oglądać w TVP VOD.

Tekst powstał we współpracy z TVP VOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA