REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Media

TVP o pogodynce zwolnionej za serduszko WOŚP: skończyła jej się umowa. Internauci: czyli robiła u was na czarno?!

W niedzielę na TVP3 Poznań Patrycja Kasperczak poprowadziła prognozę pogody, a na drugi dzień miało czekać na nią wypowiedzenie. Powodem miał być fakt, że prezenterka wystąpiła z czerwonym serduszkiem WOŚP przyklejonym do ubrania, co nie spodobało się jej przełożonej. Stacja zaprzecza tym doniesieniom w specjalnym oświadczeniu.

04.02.2021
12:08
tvp poznan wosp
REKLAMA
REKLAMA

Stosunek TVP do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest powszechnie znany. Tu wymażą serduszko promujące akcję przyklejone na ubraniu któregoś z rozmówców, a tam pokażą animację o chciwym Jurku Owsiaku. Nie zawsze tak było. WOŚP grało przecież z publicznym nadawcą przez wiele lat. Po zmianie władzy, inicjatywa przeszła pod medialne skrzydła TVN-u i od tamtej pory Telewizja Polska pokazuje ją w negatywnym świetle.

Najnowszym przykładem takiego podejścia ma być zwolnienie prezenterki pogody w TVP3 Poznań za to, że wystąpiła na wizji z przyklejonym na ubraniu serduszkiem WOŚP.

Z naklejką promującą akcję, w dniu jej finału 31 stycznia 2021 roku pojawiła się Patrycja Kasperczak. Według artykułu w Gazecie Wyborczej jej przełożeni wpadli z tego powodu w szał, a w poniedziałek 1 lutego czekało już na nią wypowiedzenie. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami dyrektorka Agata Ławniczak uznała, że było to promowanie konkurencyjnej stacji, jaką jest TVN.

Dyrektorka TVP3 Poznań postanowiła odpowiedzieć na zarzuty o zwolnienie prezenterki za występ z serduszkiem WOŚP. Według niej Patrycja Kasperczak nie została zwolniona, tylko jej umowa na prowadzenie pogody wygasła. W wydanym w tej sprawie oświadczeniu czytamy:

W związku z nieprawidłowymi informacjami Gazety Wyborczej oświadczam, że Patrycja Kasperczak-Janas jest zatrudniona w Oddziale TVP S.A. w Poznaniu na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia. Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31.01.2021r. z powodu upływu terminu, na który była zawarta.

Internauci doszukali się jednak pewnych nieścisłości.

Z portalu TVP3 Poznań jako jedyna z ostatnich zniknęła bowiem prognoza pogody właśnie z 31 stycznia 2021 roku. Możemy za to zobaczyć na nim audycję z dnia następnego, którą prowadzi Patrycja Kasperczak. Jak zwracają uwagę komentujący na Twitterze, świadczy to o tym, że prezenterka wykonywała swoje dotychczasowe obowiązki, chociaż nie posiadała odpowiedniej umowy.

REKLAMA

Skoro umowa skończyła się 31 stycznia, to 1 lutego pani Patrycja prezentowała pogodę bez umowy?

Pomimo wskazanych przez internautów nieścisłości, TVP3 Poznań idzie w zaparte. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Wirtualnemedia.pl, stacja podjęła już stosowne kroki prawne względem Gazety Wyborczej. Sprawa prawdopodobnie będzie miała ciąg dalszy, tym bardziej, że jak czytamy w przywołanym artykule GW reporter Marcin Wróblewski i wydawczyni Barbara Kożeniewska mają ponieść konsekwencje za neutralną relację z 29. finału WOŚP.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA