REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Seriale

Kto zabił Laurę Palmer? Będą książka i serial o morderstwie, które zainspirowało twórców Twin Peaks

W przygotowaniu jest książka Blonde, Beautiful and Dead: The Murder Mystery That Inspired Twin Peaks. Tytuł mówi sam za siebie. To właśnie historia mająca być spisana na kartach tej publikacji, była inspiracją dla Davida Lyncha i Marka Frosta przy tworzeniu ich słynnego wspólnego projektu. Co więcej na podstawie książki ma też powstać serial dokumentalny.

21.11.2018
20:32
Blonde, Beautiful and Dead: The Murder Mystery That Inspired Twin Peaks
REKLAMA
REKLAMA

Nie, Laura Palmer nie była prawdziwą osobą, ale tajemnica morderstwa znajdującego się w centrum Miasteczka Twin Peaks Davida Lyncha, była zainspirowana prawdziwym przypadkiem. Mark Frost, współtwórca kultowego serialu, został poinformowany o morderstwie Hazel Irene Drew z 1908 roku, przez swoją babcię w dziecięcych latach. Nie wiem, czy to słuszne posunięcie pod względem wychowawczym, ale przyczyniło się to do zbudowania podstawy Miasteczka Twin Peaks.

Jak potoczyła się sprawa morderstwa sprzed 110 lat?

Do zbrodni doszło w Sand Lake w stanie Nowy Jork. Tym samym, w którym mieszkała babcia Marka Frosta, Betty Calhoun. Wspomniana Hazel Drew została znaleziona martwa w wodach stawu Teal’s Pond. Z czasem wyszło na jaw, że dziewczyna, podobnie jak serialowa Laura Palmer, prowadziła podwójne życie. W jednym wcieleniu była zwykłą, spokojną nastolatką, ale jej drugą twarzą była femme fatale owijająca sobie mężczyzn wokół palca i posiadająca wielu kochanków.

Książka Blonde, Beautiful and Dead autorstwa Davida Bushmana i Marka Givensa ma się ukazać w 2019 roku. Pierwszy z wymienionych autorów jest wielkim fanem Miasteczka Twin Peaks, prowadzi nawet podcast poświęcony produkcji. Tak o publikacji mówi jej autor:

Podobnie jak postać Laury Palmer, młoda kobieta będąca w centrum tej tajemnicy, prowadziła swego rodzaju podwójnego życia i ostatecznie spotkał ją tragiczny los. Jej historia jest sama w sobie prowokacyjną opowieścią.

Mark Frost ma napisać wstęp do książki. Zdradzi w nim w jaki sposób opowieści babci na niego wpłynęły i doprowadziły do rozszerzenia historii na serial.

REKLAMA

Oprócz książki powstanie serial dokumentalny.

Jego producentem jest firma Part2 Pictures mająca na koncie programy typu This Is Life with Lisa Ling dla CNN czy Belief prowadzony przez Oprahę Winfrey. Produkcja nie znalazła jeszcze swojego nadawcy zarówno wśród stacji kablowych, jak i serwisów streamingowych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA