REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Twin Peaks" powróci w 2016 roku!

Co za wiadomość! W 2016 roku powróci serial "Miasteczko Twin Peaks"! Nie będzie to oficjalny trzeci sezon, ale miniserial. 

06.10.2014
19:28
„Twin Peaks” powróci w 2016 roku!
REKLAMA

Na taką wieść czekaliśmy przeszło 23 lata, kiedy to wyemitowany został ostatni odcinek drugiego sezonu. I choć od tego czasu wielu ostrzyło sobie zęby na pełnoprawną kontynuację w postaci sezonu trzeciego, zapowiedziany właśnie miniserial, rysuje się równie interesująco. Po pierwsze dlatego, że ma wyjaśnić na część narosłych wokół "Twin Peaks" pytań i wątpliwości. Po drugie - reżyserem wszystkich odcinków (prawdopodobnie będzie ich 9) będzie David Lynch. Po trzecie - scenariusz napiszą Lynch wspólnie z Markiem Frostem, czyli współtwórcą skryptu obu poprzednich sezonów.

REKLAMA

Akcja miniserialu będzie się rozgrywać w czasach obecnych. Wszelkie dalsze szczegóły, dotyczące między innymi obsady, pozostają nieznane, choć plotka głosi, że w roli głównej ponownie zobaczymy Kyle'a MacLachlana. Zdjęcia mają ruszyć w roku 2015, premiera przewidziana jest na rok następny.

Okazuje się więc, że w finale drugiego sezonu "Miasteczka Twin Peaks" ukryta została... zapowiedź kontynuacji, wskazująca nawet na dokładną datę jej powstania. Chodzi o scenę, w której Laura Palmer mówi do agenta Coopera "Do zobaczenia za 25 lat". Finał wyemitowano 10 czerwca 1991 roku. Myślę więc, że datę premiery miniserialu znamy już co do dnia.

REKLAMA
twin peaks

Pilot "Miasteczka Twin Peaks" został wyemitowany 8 kwietnia 1990 roku. Już w trakcie pierwszego sezonu okrzyknięto go "kultowym". Opowiada o prowadzonym przez agenta FBI Dale'a Coopera śledztwie w sprawie odnalezionych na brzegu jeziora ciało licealistki - Laury Palmer. W jego toku, na jaw wychodzą mroczne i ponure sekrety mieszkańców tego sennego i sielskiego na pozór miejsca. Serial został anulowany po 30 odcinkach, przez co nie doczekał się satysfakcjonującego zakończenia. Miejmy nadzieję, że to się wkrótce zmieni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA