REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Twój Vincent to polsko-brytyjski film, który może podbić światowe kina

Twój Vincent to jeden z najoryginalniejszych tytułów tego roku, które zostaną wyświetlone w kinach. Polsko-brytyjska animacja powstaje z myślą o światowym rynku. Wykorzystuje ona niezwykle drobiazgową oraz pracochłonną metodę produkcji.

01.09.2017
15:00
Twój Vincent to polsko-brytyjski film mający podbić światowe kina
REKLAMA
REKLAMA

Twój Vincent to nie tylko film o życiu i śmierci jednego z najważniejszych malarzy w historii ludzkości. To również żywy obraz. Właściwie to 94 obrazy Vincenta van Gogha. Dzieła zostały tak przekształcone oraz zmodyfikowane, aby same opowiadały historię malarza. Na to zostaje nałożona gra prawdziwych polskich oraz brytyjskich aktorów, która następnie ulega wizualnej modyfikacji przy pomocy technik olejnych.

Aż 125 malarzy z całego świata pracowało nad tym, aby Twój Vincent przestał być filmem, a stał się żywym obrazem.

Zawodowi malarze zamalowali łącznie 65 tys klatek, które składają się na kompletny film z zarejestrowaną grą prawdziwych aktorów. Żmudny proces z wykorzystaniem technik olejnych miał miejsce w Polsce i Grecji. Efekt końcowy będzie można zobaczyć na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie Twój Vincent pełni prestiżową rolę tytułu otwarcia. Następnie film trafi do polskich oraz zagranicznych kin, a jego światowa premiera została wyznaczona na 6 października 2017 roku.

REKLAMA

W rolę malarza Vincenta van Gogha wciela się Robert Gulaczyk. To młody aktor z legnickiego teatru, wybrany ze względu na rzekome podobieństwo do artysty o światowej sławie. W polskiej wersji językowej usłyszymy ponadto Danutę Stenkę, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Roberta Więckiewicza oraz Józefa Pawłowskiego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA