REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie zobaczysz dzisiaj nowego Ucha Prezesa ze względu na święto kościelne

Jeśli szukacie od rana nowych odcinków serialu Ucho Prezesa na platformach YouTube i Showmax, to możecie dać sobie spokój. Emisja kolejnych epizodów została przełożona na 9 listopada. Powodem są Zaduszki.

02.11.2017
15:55
ucho prezesa 25 showmax
REKLAMA
REKLAMA

Kolejne epizody 2. sezonu satyry politycznej Roberta Górskiego emitowane są w każdy czwartek. Odcinki najpierw debiutują na płatnej platformie Showmax, która objęła mecenatem polski serial satyryczny, a tydzień później udostępniane są darmowo w serwisie YouTube. W tym tygodniu odstąpiono od tej reguły.

Ucho Prezesa z przerwą w emisji ze względu na Święto Zmarłych.

Zgodnie z ramówką 2 listopada w serwisie YouTube miał pojawić się 24. odcinek serialu o tytule Pełzająca dyktatura, który abonenci Showmax widzieli tydzień wcześniej. Subskrybenci usługi VOD mogli spodziewać się udostępnienia tego dnia kolejnego, 25. odcinka serialu. Tak się jednak nie stało.

Na profilu Ucho Prezesa 30 października nie udostępniono nawet zwiastuna nowego epizodu. Pojawiła się informacja, że ze względu na nadchodzący Dzień Zaduszny, odcinki zamiast 2 listopada zostaną wyemitowane tydzień później. Tym samym Ucho Prezesa odc. 24 ma dwutygodniowe okienko na wyłączność w serwisie Showmax.

Drodzy Widzowie na całym świecie! W związku z tym, że w najbliższy czwartek przypadają Zaduszki, czyli święto, podczas którego tradycyjnie kierujemy swoje myśli w stronę zgoła przeciwną niż doczesność, do której Ucho Prezesa się odnosi najbardziej, chcielibyśmy dać Wam odpocząć od siebie i tego strasznego świata, który kreujemy w serialu.
Tym samym zarządzamy krótką przerwę w emisji - 2 listopada nie pojawi się nowy odcinek ani na showmax.com, ani na YT i dlatego też nie wrzucamy dziś zwiastuna kolejnego odcinka. Zachęcamy do oglądania wcześniejszych odcinków i przeznaczenia Zaduszek dla Waszych bliższych i dalszych, którzy tego dnia mają swoje święto - treść informacji z profilu Ucho Prezesa na Facebooku z 30 października.

Widzowie w komentarzach interpretują ten ruch na różne sposoby.

Wiele osób docenia, że Ucho Prezesa postanowiło wstrzymać się z emisją ze względu na Zaduszki. „Na tym polega klasa - można wyśmiewać z fasonem starając się jak najmniej urazić a kiedy trzeba stanąć z boku bo nie wypada inaczej to się staje. Ogromny szacunek Panowie” wyraża poparcie w komentarzach Piotr.

Nie wszyscy są jednak przekonani co do słuszności tej decyzji. Odbiorcy chcieliby sami wybrać, kiedy obejrzą serial. „Powinniście wrzucić film. To każdego indywidualna sprawa czy obejrzy filmik w Zaduszki czy nie…Uszczęśliwianie na siłę to domena prezesa a nie Wasza” pisze w komentarzach Joanna.

Ucho Prezesa wysyła niestety sprzeczne sygnały.

Uwadze odbiorców nie umknęło, że twórcy seriali dość niefortunnie sformułowali swój komunikat. „W takim razie, dlaczego zachęcacie do oglądania poprzednich odcinków?” - pyta w kolejnym komentarzu Robert. Niestety nie doczekał się wyjaśnienia ze strony administratora profilu.

Wysnuwane są teorie spiskowe, by wyjaśnić, dlaczego emisja została opóźniona. „A prawda jest taka, że to Komisja Europejska wstrzymała emisję po donosie pana Borysa ;) Do czasu wyjaśnienia sytuacji pan Borysa z szanowną małżonką wszelkie żarty, uszczypliwości i drwiny są wstrzymane” - komentuje Jan.

Byłbym jednak ostrożny z wysnuwaniem daleko idących wniosków.

Oczywiście można złośliwie zauważyć, że nowe Ucho Prezesa jest opóźnione ze względu na Święto Zmarłych, a w przypadku innych premier polski oddział serwisu Showmax nie ma problemu z tym, że zbiegają się w czasie ze świętami kościelnymi.

REKLAMA

W dniu Wszystkich Świętych przypadającym na 1 listopada pojawiły się trzy pierwsze odcinki serialu Egzorcysta. To nowa animacja reklamowana „wódą święconą” i słowami: „Po grobbingu odpalamy Showmax i oglądamy Egzorcystę. 3 odcinki już są. No to myk!”.

Trzeba jednak pamiętać, że informacja o przesunięciu premiery została podana na profilu Ucho Prezesa, a nie serwisu Showmax. Zachęcenie do oglądania kolejnych odcinków uznaję jedynie za niefortunne sformułowanie, a nie próbę zrobienia wokół siebie szumu przy okazji święta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA