REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Zobacz zwiastun Ucieczki z Dannemory z Benicio Del Toro

Ucieczka z Dannemory to nowy miniserial w ofercie HBO i HBO GO. Historia oparta na wydarzeniach, które miały miejsce latem 2015 roku w USA, intrygująca fabuła oraz świetna obsada: Benicio Del Toro, Patricia Arquette. Zapowiada się naprawdę dobrze.

07.11.2018
14:55
Ucieczka z Dannemory benicio del toro
REKLAMA
REKLAMA

Ucieczka z Dannemory opowiada o dwóch skazanych na dożywocie więźniach, którzy uciekają z więzienia Dannemora. Miejsce jest jednym z najbardziej strzeżonych zakładów karnych w stanie Nowy Jork. Akcja opiera się na prawdziwych wydarzeniach z 2015 roku.

Jednego ze skazańców, Richarda Matta, zagrał w serialu Benicio Del Toro. Matt przygotowuje plan ucieczki, w czym pomaga mu dwójka innych skazanych - Tilly Mitchell (Patricia Arquette), która kieruje więzienną szwalnią oraz David Sweat (Paul Dano), odsiadujący wyrok za zabicie policjanta. Sprawę komplikuje osoba Tilly Mitchell. Kobieta bowiem ma romans z oboma mężczyznami.

Oprócz wspomnianych aktorów, w produkcji wystąpili także m.in.: Emmy Bonnie Hunt, Eric Lange i David Morse. Reżyserem serialu jest Ben Stiller, a autorami scenariusza są Brett Johnson (Mad Men) i nominowany do Nagrody Akademii Filmowej Michael Tolkin (Gracz). Serial Ucieczka z Dannemory został wyprodukowany dla stacji Showtime.

REKLAMA

Ucieczka z Dannemory - kiedy premiera?

Premiera liczącego 8 odcinków serialu zaplanowana jest na poniedziałek, 19 listopada w HBO GO. Na antenie HBO pierwszy odcinek wyemitowany zostanie 7 grudnia o godz. 20:10, kolejne co tydzień o tej samej porze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA