REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Telewizja od Orange włącza największy ukraiński kanał informacyjny. WP Pilot idzie w ślady operatora

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Podejmowane są kolejne decyzje i działania solidarne z ofiarami i potępiające zbrodnie, których dopuszcza się Władimir Putin. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz kolejni operatorzy wprowadzają szereg zmian - teraz Orange włączy największy ukraiński kanał informacyjny. Udostępnia go również WP Pilot.

25.02.2022
16:06
ukraina 24 orange telewizja informacje wp pilot rosja
REKLAMA

Kto może, reaguje na wojnę - w miarę swoich możliwości. Chodzi o to, by sprzeciw i potępienie popłynęły z każdej możliwej strony i w każdej możliwej formie. Osoby prywatne, banki, producenci i inne firmy podejmują decyzje o odcięciu się od Rosji i różnych formach zerwania lub ograniczenia współpracy. KRRiT wycofała rosyjskie stacje telewizyjne z rejestru kanałów, stacje usuwają rosyjskie produkcje, polscy operatorzy informują o specjalnych pakietach na bezpłatne połączenia do Ukrainy i dodatkowych paczkach danych.

REKLAMA

Ukraina 24 w Polsce. Orange i WP Pilot włączają ukraiński kanał

Adekwatne decyzje podejmują m.in. szefowie sieci Orange - szef oddziału w Mołdawii zapowiedział między innymi, że telekom będzie rozdawał na granicy prepaidy, co pomoże obywatelom Ukrainy utrzymać kontakt z bliskimi. CEO zapewnia, że firma pracuje nad kolejnymi pomocnymi rozwiązaniami.

Orange Polska obniża też ceny połączeń międzynarodowych z Polski na Ukrainę (i to o ponad 80 proc.); z kolei oferta Orange Flex umożliwi aktywację pakietu 100 min na 30 dni za 0 zł po wpisaniu kodu: UKRAINA.

Tymczasem rzecznik Orange Polska, Wojtek Jabczyński, poinformował:

REKLAMA

Wcześniej - w związku z agresją na Ukrainę - wyłączono wszystkie rosyjskie kanały w telewizji od Orange. Teraz korzystający z usługi klienci będą mogli śledzić wydarzenia prezentowane w nadającym przez całą dobę największym ukraińskim kanale, który skupia się na bieżących informacjach - jest to główny kanał informacyjny w Ukrainie tworzony przez zespół gwiazd tamtejszego dziennikarstwa i zespół profesjonalistów. Występują w nim liderzy opinii, przedstawiciele rządowej administracji i opozycji.

Ten sam kanał bezpłatnie udostępnił WP Pilot, umożliwiając przebywającym w Polsce obywatelom Ukrainy śledzenie sytuacji w ich kraju w ich ojczystym języku. Co ważne, treści na kanale może obejrzeć każdy, nawet nie posiadając konta w serwisie. Dodatkowo na stronie Strefa Pilota powstanie dedykowana zakładka, gdzie umieszczone zostaną najważniejsze informacje o kanale Ukraina 24 i informacje o konflikcie. Znajdzie się tam również player z szybkim dostępem do kanału.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA