REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To może być okazja na reboot całego MCU. Marvel planuje filmową adaptację kontrowersyjnego „Ultimatum”

Wieść niesie, że Marvel Studios po cichu planuje właśnie kolejny wielkie filmowe wydarzenie, które mógłoby równać się skalą z „Infinity War” i „Endgame”. Mowa o adaptacji komiksowego crossovera „Ultimatum”, który doprowadził do restartu całej linii Ultimate Comics.

28.04.2020
20:25
marvel ultimatum mcu
REKLAMA
REKLAMA

Fabuła komiksowego crossovera „Ultimatum” rozgrywa  wprawdzie w uniwersum „Ultimate Comics”, które wystartowało na początku lat 2000 i prezentowało nowoczesne, XXI-wieczne wersje największych superbohaterów Marvela,

Jeśli chodzi o wątek fabularny, to jest on zbudowany wokół Magneto, który oszalał ze wściekłości, gdy dowiedział się o śmierci Quicksilvera i Scarlett Witch i w przypływie złości (przy okazji dzierżąc w ręku młot Thora, Mjolinra!) doprowadził do zmiany biegunów na Ziemi.

Doprowadziło to do licznych katastrof oraz śmierci niezliczonej liczby ludzi. Herosi Marvela ponownie łączą siły, by powstrzymać Magneto. Do walki stanęli m.in. X-Meni, Fantastyczna Czwórka, Spider-Man, Avengersi. Co więcej, wielu z nich zginęło.

marvel ultimatum komiks

Nie będę tego spoilerował (w razie czego możecie sobie to sprawdzić np. TUTAJ), choć Marvel Studios zapewne dokonają licznych, większych bądź mniejszych, zmian względem oryginału (w filmach Quicksilver już obecnie nie żyje), podobnie jak to miało miejsce przy okazji „Infinity War”.

W świecie komiksów „Ultimatum” doprowadziło do restartu całej linii „Ultimate Comics”, tak więc chyba zasadne jest przypuszczenie, że Marvel może planować, by jego filmowa adaptacja prowadziła do rebootu MCU?

Oczywiście ów event nie wydarzy się prędko, zapewne najwcześniej w finale 5 fazy MCU. Na pewno wcześniej Marvel musi przedstawić nową filmową inkarnację X-Menów i wypadałoby też dać fanom ekranową wersję Fantastycznej Czwórki w MCU. Ponoć w serii „Falcon i Zimowy Żołnierz”, która będzie dostępna na Disney+ poznamy grupę złoczyńców, którzy zwą się Ultimatum i pewnie będzie to zalążek nowego wielkiego wątku w filmowym uniwersum Marvela.

REKLAMA

Otwartym pozostaje pytanie, czy „Ultimatum” doprowadzi do zakończenia całego MCU albo jego rebootu. Z dwojga złego chyba wolałbym to pierwsze, ale pamiętajmy, że mówimy o Hollywood. Możliwym jest też to, że Marvel będzie pilotował odbiór nowych herosów, typu Eternals oraz to, jak dobrze będą się „sprzedawać” postaci do tej pory drugoplanowe, jak Falcon, Zimowy Żołnierz czy Kapitan Marvel i od tego uzależni czy „Ultimatum” będzie zakończeniem/rebootem MCU, czy po prostu końcem kolejnego rozdziału.

Wprawdzie „Ultimatum” nie zostało zbyt dobrze przyjęte przez fanów komiksów, ale Marvel już nie takie cuda tworzył przy okazji filmowych adaptacji zeszytów superbohaterskich. Pozostaje nam czekać na potwierdzenie i kolejne wieści z obozu MCU. A wy sądzicie, że crossover Ultimatum to dobry kierunek dla MCU?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA