REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Filmy

Nathan Drake idzie śladami Lary Croft i Indiany Jonesa. Filmowa adaptacja Uncharted ma już scenariusz

Nathan Drake, czyli kolejny poszukiwacz skarbów rodem z gier wideo, zmierza do Hollywood. Adaptacja filmowa serii Uncharted ma już gotowy scenariusz i zmierza wreszcie do produkcji.

13.08.2018
19:39
Uncharted ma już scenariusz. Nathan Drake goni Larę Croft i Indianę Jonesa
REKLAMA
REKLAMA

Indiana Jones jest przyszywanym ojcem dwójki słynnych archeologów z gier wideo: Lary Croft z serii Tomb Raider i Nathana Drake’a z cyklu Uncharted. Z tej dwójki to jednak Brytyjka jest znacznie bardziej rozpoznawalna, ale jej amerykański kolega po fachu podążą już jej tropem.

Nathan Drake dostanie wreszcie swój własny film na podstawie serii gier Uncharted.

Tomb Raider i Uncharted to dwie serie gier wideo oparte o podobne założenia. Różnią się oczywiście i to dość znacznie mechaniką i oprawą, ale w obu zadaniem gracza jest przede wszystkim rozwiązywanie łamigłówek, eliminowanie kolejnych wrogów oraz odkrywanie skarbów w bardzo egzotycznych lokacjach.

tomb raider class="wp-image-67879"

Lara Croft, główna bohaterka Tomb Raider, jest jednak znacznie bardziej rozpoznawalna od protagonisty Uncharted, bo od 1996 roku pojawiło się już ponad 20 gier na różne platformy z nią w roli głównej. Nathan Drake z kolei debiutował w 2007 roku. Doczekał się czterech gier z głównej serii i to tylko na konsole PlayStation.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Lara Croft trafiła jako pierwsza do Hollywood.

Stało się to zresztą już w 2001 roku, czyli na długo zanim seria Uncharted zadebiutowała na konsolach. W główną bohaterkę w filmie Lara Croft: Tomb Raider wcieliła się Angelina Jolie. Aktorka powróciła do roli dwa lata później w kontynuacji.

Po drugim filmie brytyjska archeolog na kilka lat pożegnała się z dużym ekranem. W tym roku do kin trafił jednak zupełnie nowy film będący rebootem cyklu. Na odtwórczynię tytułowej postaci wybrano Alicię Vikander, która wypadła naprawdę nieźle.

Tomb Raider drugi zwiastun class="wp-image-126592" title="tomb raider lara croft"

Tomb Raider niedługo będzie miał jednak konkurencję w postaci Uncharted.

REKLAMA

Gry wideo, w których protagonistą był Nathan Drake, od zawsze były znacznie bardziej filmowe w porównaniu do pierwszych odsłon Tomb Raidera. Dopiero ostatnia seria o Larze Croft rozpoczęta w 2013 roku, której luźną adaptacją jest nowy film z Vikander, z tą filmowością romansuje. Z tego względu od dawna gracze oczekiwali, że Nathan Drake też wkroczy na duży ekran.

Pierwsze wiadomości o planach ekranizacji Uncharted pojawiły się zresztą już w 2009 roku, jednak dopiero teraz prace nad filmem nabierają tempa. Wiadomością o ukończeniu scenariusza podzielił się właśnie Shawn Levy, który ma wyreżyserować Uncharted. Jak zaś od dawna wiemy, w głównego bohatera wcieli się Tom Holland, znany z roli Spider-Mana w Marvel Cinematic Universe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA