REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Eryk Lubos i Mamed Khalidov w klatce MMA. Pierwsze zdjęcia z filmu Underdog

Mieszane sztuki walki od kilku lat są jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. MMA wkrótce trafi do kin. W filmie Underdog, poświęconym powrotowi na szczyt byłej gwiazdy MMA, zagrają Eryk Lubos i Mamed Khalidov.

20.08.2018
20:45
Eryk Lubos i Mamed Khalidov na pierwszych zdjęciach z filmu Underdog
REKLAMA
REKLAMA

Filmy sportowe to często niedoceniany gatunek filmowy, zwłaszcza w Polsce. Wzrastająca z każdym rokiem popularność MMA sprawiła jednak, że losy zawodników sztuk walki zainteresowały filmowców. Jakiś czas temu po mediach krążyły informacje o filmie Klatka z Piotrem Stramowskim i Erykiem Lubosem, a dzisiaj dystrybutor Next Film poinformował o projekcie Underdog.

Toczone w klatce walki MMA znane są z dużej dowolności wykorzystywanych technik i często wyższej niż w innych tego typu dyscyplinach brutalności. Zawodnicy MMA stawiają na duża widowiskowość i wykorzystywanie chwytów nastawionych na skuteczne neutralizowanie przeciwnika.

Underdog - kiedy premiera?

underdog film class="wp-image-193165"
FOT. PIOTR PĘDZISZEWSKI, ZDJĘCIA UNDERDOG

Co ciekawe w tej drugiej produkcji również zagra Lubos. Stanie jednak naprzeciwko Mameda Khalidova. Fabuła Underdoga opowie historię Borysa „Kosy” Kosińskiego – gwiazdy MMA u szczytu formy. W trakcie pojedynku z największym rywalem, Deni Takaevem, Kosiński popełni jednak krytyczny błąd, przegra i przekreśli na lata swoją karierę.

Underdog, jak sama nazwa wskazuje, będzie opowieścią o powrocie na sportowy szczyt.

Film w reżyserii Konrada Niewolskiego i Macieja Kawulskiego opowie o ludzkich słabościach, walce z przeciwnościami losu i o poświęceniu. Kosiński będzie próbować odbudować dawną formę i spotkać się z dawnym rywalem w walce o najwyższe cele. Twórcy filmu nie będą także uciekać od pozasportowych aspektów z życia głównego bohatera. Wzbudza to skojarzenia z takimi produkcjami jak Rocky czy Zapaśnik.

underdog film polska class="wp-image-193171"
FOT. PIOTR PĘDZISZEWSKI, ZDJĘCIA UNDERDOG
REKLAMA

W obsadzie obok Lubosa i Khalidova pojawią się Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Mariusz Drężek. Dla Mameda Khalidova, międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej z 2009 oraz w wadze średniej z 2015, będzie to aktorski debiut.

Underdog trafi do kin w styczniu 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA