REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Utopia" na TVP Kultura i VOD. Już niedługo rozpocznie się emisja serialu

"Utopia", brytyjski serial Dennisa Kelly'ego, to co prawda nie nowość, ale i tak możemy czuć się rozpieszczani przez publiczną telewizję. Produkcja zyskała świetne recenzje, niemałe grono fanów, a także została nagrodzona statuetką Emmy za najlepszy serial dramatyczny 2014 roku. Już za kilka dni rozpocznie się emisja serii w TVP Kultura. "Utopię" zobaczymy też w sieci na platformie vod.tvp.pl.

12.01.2016
12:13
"Utopia" na TVP Kultura i VOD. Już niedługo rozpocznie się emisja serialu
REKLAMA
REKLAMA

Telewizyjna premiera "Utopii" odbędzie się w TVP Kultura już w sobotę, 16 stycznia 2016 roku. Odcinki będą emitowane co tydzień o godzinie 22:30. Powtórki serialu nadawane będą z kolei w niedziele, około północy. Oprócz tego "Utopię" zobaczymy też w internecie, na platformie VOD Telewizji Publicznej. Odcinki najprawdopodobniej (tak choćby działo się w przypadku "Prokuratora") dostępne będą po zakończeniu emisji epizodów w telewizji. Każdy odcinek produkcji trwa około 50 - 60 minut.

//

"Utopia" powstała w latach 2013 - 2014. W tym czasie wyprodukowano dwa sezony serialu, z których każdy składa się z sześciu odcinków. Serial opowiada o grupie niezwiązanych ze dobą osób, które są fanami powieści graficznej "The Utopia Experiments". Bohaterowie wspólnie wchodzą w posiadanie tajemniczego manuskryptu powieści graficznej, który dotąd nie został opublikowany. Komiks stanie się prawdziwym źródłem niebezpieczeństw. Fani staną się bowiem celem mrocznej organizacji o sugestywnej nazwie "Sieć".

REKLAMA

W produkcji wystąpili między innymi Nathan Stewart-Jarrett, Neil Maskell, Fiona O'Shaughnessy czy Paul Higgins. Twórcą serialu jest Dennis Kelly, a za reżyserię odpowiadają Marc Munden, Wayne Che Yip i Alex Garcia Lopez.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że brytyjski serial doczeka się amerykańskiego remake'u, za który miałby odpowiadać sam David Fincher, reżyser słynnych thrillerów, takich jak "Se7en" czy "Zaginiona dziewczyna". Niestety, plany nie doszły do skutku i na tę chwilę nie doczekamy się wersji "Utopii" zza oceanu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA