REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

Vectra ruszyła z serwisem VOD w internecie. Sprawdzamy, jak działa Vectra TV Online i co znajdziecie w ofercie

W ostatnich latach można odnieść wrażenie, że serwisy VOD rosną w internecie jak grzyby po deszczu. To dobrze, dzięki temu mamy coraz większy wybór treści konsumowanych w domowym zaciszu. Niedawno na rynek wkroczył kolejny gracz – Vectra.

02.07.2020
19:34
vectra tv online vod
REKLAMA
REKLAMA

Doprecyzowując, nie tyle wkroczył, co rozszerzył swoje usługi. Bowiem od kilku dni abonenci Vectry mogą korzystać z treści VOD nie tylko za pomocą dekoderów, ale także przeglądarek internetowych oraz specjalnych aplikacji. Na stronie Vectra TV Online znajdziecie nie tylko kanały telewizyjne – możecie tam także wypożyczyć filmy i seriale oraz wybierać w ofercie dla najmłodszych. Tamtejsza biblioteka jest zadziwiająco obszerna.

Poruszamy się po niej z łatwością – interfejs strony jest prosty i intuicyjny. Na górze strony głównej widnieje czytelny podział na kilka głównych kategorii. Pierwsze trzy (TV online, Kanały i Program TV) dotyczą rzecz jasna telewizji. Kanały zostały podzielone na podkategorie tematyczne, dzięki którym łatwo przenieść się bezpośrednio do interesujących nas treści. Wśród nich między innymi: Dzieci, Informacja, Muzyka, Sport.

Kolejne kategorie to Filmy, Seriale oraz Dla dzieci, gdzie znajdziemy pojedyncze tytuły do wypożyczenia. Tu zaczyna się najciekawsze, bowiem w ofercie filmowej znajdziemy sporo świeżych tytułów.

Wśród nich m.in. „Małe kobietki”, ze świetną rolą nagrodzonej Oscarem Saoirse Ronan, tegoroczna nowość „Doktor Dolittle”, z Robertem Downeyem Jr. czy animowany „Naprzód”, najnowsza produkcja słynnego studia Pixar.

vectra vod online

Jeśli nie interesują was nowości, możecie scrollować stronę dalej – niżej zobaczycie kolejne podkategorie, między innymi Dramaty i Obyczajowe, Komedie, Horrory i Thrillery, Anime czy szczególnie interesujące Polskie kino. W środku zgromadzono wiele ciekawych produkcji, także tych najgłośniejszych w ostatnich latach, docenianych także za granicą: „Boże Ciało”, „Sala samobójców. Hejter” czy „Zimna wojna”.

Jeśli nie wizytówki współczesnej polskiej kinematografii, to może klasyka kina?

„Grand Budapest Hotel”, „2001: Odyseja kosmiczna” czy saga „Gwiezdnych Wojen” to filmy, do których lubimy wracać. Również i one znalazły się w bibliotece Vectra TV. Co prawda, by dotrzeć do niektórych z nich, trzeba trochę przekopać się przez bibliotekę, bowiem w pierwszej kolejności podpowiadane nam są te najnowsze lub świeżo dodane produkcje.

Ciekawym sposobem na nawigowanie po katalogu serwisu są bardziej szczegółowe kategorie. Ich obecność wynika zapewne z popularności danych tematów. Wśród nich m.in. kategorie Dla fanów Gwiezdnych Wojen, Śpiewające kino czy Filmy docenione na FPFF w Gdyni.

Jeśli chodzi o część serialową serwisu, znajdziemy tu produkcje znane z HBO. Wśród nich miniserial „Katarzyna Wielka”, z doskonałą Helen Mirren w roli głównej czy hity takie jak „Wataha” i „Westworld”. W kategorii Seriale kostiumowe możecie obejrzeć choćby produkcję „Tabu”, której fani z niecierpliwością wyczekują kolejnego sezonu, czy popularne „Zakazane imperium”. Po przekopaniu się przez te nowsze produkcje, znajdziecie w bibliotece także kultowe serie HBO, takie jak „Rodzina Soprano” czy „Seks w wielkim mieście”.

vectra vod online

Wśród głównych bloków znajdziecie także kategorię Dla dzieci, agregującą wszystkie treści przeznaczone dla młodszych widzów. Wśród nich zarówno produkcje filmowe („Vaiana: Skarb Oceanu”, „Kraina lodu” czy wspomniany „Naprzód”), jak i seriale: „Masza i Niedźwiedź”, „Psi Patrol” czy „Żubr Pompik”.

Jak korzystać z Vectra TV Online i ile to kosztuje?

Z serwisu mogą korzystać wszyscy klienci Vectry, nawet nie posiadający wcześniej dostępu do usługi telewizji cyfrowej, za pomocą przeglądarki lub aplikacji mobilnej (dostępna wersja na Androida i na iOS). Aplikacja wspiera usługi Cast oraz Airplay, które pozwalają na przesyłanie materiałów VoD lub Live z urządzenia mobilnego na ekran telewizora lub odbiornika zgodnego z tymi usługami bez konieczności połączenia tych urządzeń kablem. Całość rozwiązania została przygotowana i wdrożona przez firmę Proexe.

REKLAMA

Bezpłatny dostęp do seriali HBO mają posiadacze płatnego pakietu premium HBO. Ceny za jednorazowe wypożyczenie filmu na 48 godzin wahają się od kilku do 24,90 zł. Strona główna serwisu zaproponuje wam także zakup pakietów. Wśród nich m.in. pakiety HBO czy VODusie.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA