REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nowy serwis VOD na polskim rynku. Na platformie Vectry znajdziesz „Gwiezdne wojny”, „Salę samobójców. Hejter” i inne hity

Serwisy VOD stały się w ostatnich latach jednym z najchętniej wykorzystywanych narzędzi do oglądania filmów i seriali. Liczba dostępnych w naszym kraju platform rośnie z każdym rokiem, a wielu nadawców klasycznej telewizji ma ochotę dołączyć do walki o klienta. Nowy serwis VOD na przeglądarki i urządzenia przenośnie ogłosiła Vectra.

18.06.2020
18:52
vectra vod
REKLAMA
REKLAMA

Okres najbardziej wzmożonej kwarantanny dobiegł końca, a wraz z nim zamknięty został rekordowy okres popularności polskich serwisów VOD. Nie zmienia to jednak faktu, że usługi tego typu stanowią dla większości Polaków (zwłaszcza tych nieco młodszych) niezwykle istotne narzędzie aktywności kulturowej. Wokół streamingu kręcą się od kilku lat też niemałe pieniądze, dlatego coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie własnych serwisów VOD. Wśród nich nie brakuje też operatorów klasycznych telewizji kablowych.

Uruchomienie nowej platformy nie jest natomiast prostą sprawą. O wpadkę nietrudno, gdyż większość usług tego typu zaczyna być konkurencyjna dla widzów dopiero po mniej więcej roku od uruchomienia. Przekonały się o tym niedawno Quibi oraz HBO Max, którego szefostwo dopiero co zmieniło chaotyczną strategię nazewniczą. Ale nawet takie niepowodzenia nie zniechęcają kolejnych chętnych.

Vectra ogłosiła właśnie, że znacznie rozszerza działalność swojego serwisu. Od tej pory Vectra VOD będzie dostępna też z poziomu przeglądarki i aplikacji mobilnej.

vectra vod class="wp-image-414328"
REKLAMA

Dostęp na życzenie do zmieszczonych tam wideo otrzymali wszyscy klienci płacący za dowolną usługę od operatora. W oficjalnym oświadczeniu przesłanym do mediów firma podkreśla, że w oferowanej przez nią bibliotece znajduje się aż 13 tys. różnorodnych tytułów. Spośród godnych uwagi produkcji dostępnych na Vectra VOD warto wymienić m.in. serię „Star Wars” na czele z „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, a także filmy „Małe kobietki”, „Zenek”, „Sala samobójców. Hejter”, „Ptaki Nocy” od DC czy animację „Naprzód” stworzoną przez Pixara.

Operator postanowił przy tej okazji również odświeżyć design swojej usługi i rozszerzyć jej dostępność. Wszyscy klienci Vectry będą mogli więc od tej pory korzystać z filmów w jakości HD i 4K na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie. Abonenci rozpoczynający swoją przygodę z serwisem TV Online muszą założyć konto na stronie tvonline.vectra.pl lub pobrać nową wersję aplikacji. Obecnie dostępna jest tylko wersja na Anroida, ale w niedalekiej przyszłości ma wystartować także wersja na iOS. Koszt wypożyczenia filmu w wersji HD bez reklam wynosi w Vectra VOD przeważnie 17,90 zł, ale niektóre produkcje są dostępne już od 1 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA