REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Venom dostanie własny film… bez Spider-Mana. Scenariusz już się pisze

Przed tym, jak recenzje filmu The Amazing Spider-Man 2 wpędziły kierownictwo Sony Pictures w depresję, gigant miał w planach wydanie własnego filmu skupionego na najbardziej rozpoznawalnym szwarccharakterze Człowieka Pająka – Venomie. Teraz pomysł znowu trafia na stół, z kolei wytwórnia stara się go przeforsować w rekordowym tempie.

08.03.2016
11:27
Venom dostanie własny film… bez Spider-Mana!
REKLAMA
REKLAMA

Dzieje się. Na mocy niemal historycznego porozumienia między Marvel Studios oraz Sony Pictures, Spider-Man pojawi się na wielkim ekranie, obok Thora, Iron-Mana czy wielkiego Hulka. Debiut  zupełnie nowego Człowieka Pająka będzie miał miejsce już w najnowszym Kapitanie Ameryce. Plotki mówią, że młodziutki Peter Parker najpierw stanie po stronie Tony’ego Starka, aby później zasilić szeregi Steve’a Rogersa.

Podczas gdy Spider-Man gościnnie występuje w produkcji Marvel Studios, Sony Pictures pracuje nad szybkim rozszerzeniem pajęczego uniwersum.

Należy pamiętać, że prawa do licencji na Człowieka Pająka (i jego przyjaciół, przeciwników i tak dalej) pozostają w rękach Sony Pictures. Wytwórnia nie zamierza z tego rezygnować, startując z filmem w całości poświęconym nowemu Spider-Manowi. To jednak nie jedyny „pajęczy” projekt, jaki widnieje na horyzoncie.

W Sony Pictures planują powołać do życia najbardziej rozpoznawalnego przeciwnika Petera Parkera – Venoma. Czarna kreatura dostanie swój własny film, w którym ma być główną gwiazdą.  Bardzo ryzykowna, ale również bardzo ciekawa koncepcja. Co więcej, doniesienia medialne wskazują, że w pełnometrażowym filmie… zabraknie samego Spider-Mana!

venom space knight class="wp-image-60671"

To wbrew pewnej logice Hollywood. W tej branży niemal zawsze kieruje się historie ku dobremu zakończeniu, gdzie zło przegrywa, a dobro triumfuje. Gdy brakuje Człowieka Pająka, który mógłby powstrzymać Venoma, ten... wcale nie musi być zły. Nie, naprawdę,  nim podniesiecie brwi ze zdziwienia, warto spojrzeć, jak to było w komiksach. Venom ma w swojej karierze zróżnicowane epizody i nie zawsze uchodził na przerażającą, bezwzględną bestię.

REKLAMA

Dla przykładu, w najnowszych komiksach Marvela Venom stanowi część nowych Strażników Galaktyki (!), walcząc z kosmicznym złem i występkiem. Wcześniej odziana w czerń postać została super-bohaterem na naszej Ziemi, regularnie walcząc z innymi, złymi symbiotami. Komiksy wyraźnie pokazują, że pomysłów na tę kreaturę jest wiele. Wszystko pozostaje w rękach producentów.

Ci już pracują nad Venomem. Za scenariusz do filmu ma odpowiadać Dante Harper. To osoba, która stoi za naprawdę niezłym filmem Na Skraju Jutra. Niestety, na ten moment nie wiadomo o omawianym projekcie niewiele więcej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA