REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kinowy Venom będzie oparty na dwóch konkretnych komiksach. Tom Hardy zdradza koncepcję filmu

Decyzja Sony Pictures o stworzeniu filmu, który przedstawia losy największego przeciwnika Spider-Mana, odbiła się szerokim echem w środowisku fanów. Twórcy filmu podsycają emocje i zdradzają, że historia tytułowego Venoma będzie oparta na dwóch znanych komiksach. 

11.12.2017
22:17
Venom
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory wieści dotyczące filmowej ekranizacji losów Venoma były skrywane i owiane nutą tajemnicy. Jednak podczas tegorocznego Comic Conu odbywającego się w brazylijskim Sao Paulo twórcy filmu postanowili zrobić wyjątek i zdradzić szczegóły dotyczące produkcji.

Tom Hardy, wcielający się w postać Eddiego Brocka potwierdził, że film będzie powiązaniem historii z komiksu Lethal Protector oraz Planet of the Symbiotes.

Pierwsza z pozycji to seria historii z 1993 roku stworzona przez Davida Micheliniego, w której dochodzi do zawarcia umowy między Venomem a Spider-Manem, dzięki której mężczyźni mają przestać wchodzić sobie w drogę. Brock przejmuje kontrolę nad złymi mocami i ma tym samym nie popełniać więcej zbrodni. Bohater przenosi się do San Francisco, gdzie przechodzi na dobrą stronę mocy. Co ciekawe, to właśnie w tym miasteczku ma być osadzona akcja najnowszego filmu.

 class="wp-image-72279"

W kolejnym z komiksów, który został opublikowany dwa lata później, antybohater wchodzi w komitywę z człowiekiem pająkiem oraz Scarlet Spider. Postacie łączą siły i wspólnie stają do walki z zesłanym na ziemię symbiotem.

Wiadomo już, że w Venomie nie pojawi się postać Spider-Mana, tym samym produkcja ma być realizacją zupełnie nowego uniwersum.

Film Rubena Fleischera ma zerwać z serią przygód o człowieku pająku, jednocześnie twórcy potwierdzają, że w nowej produkcji pojawią się niektóre z postaci komiksów Marvela. Głównym przeciwnikiem tytułowego bohatera my być Carnage.

Venom class="wp-image-82485"

Przypomnijmy, że fabuła filmu będzie dotyczyła losów reportera Eddiego Brocka, który żyje w symbiozie z pozaziemską formą życia – Venomem. Nienawiść dziennikarza łączy się z mocami kreatury, tym samym siejąc zło i walcząc przeciwko Spider-Manowi.

REKLAMA

U boku Toma Hardy’ego zobaczymy także Michelle Williams, Riza Ahmeda i Jenny Slate.

Premiera Venoma została zaplanowana na 5 października 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA