REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie tym razem. Mark Hamill nie zagra Vesemira w „Wiedźminie”. Netflix przedstawia nowego aktora w roli mistrza Geralta

Nadzieje były spore, były nawet małe przesłanki, że jednak się uda. Niestety, wszyscy ci, którzy liczyli na to, że Mark Hamill zagra Vesemira w serialu „Wiedźmin”, muszą obejść się smakiem. Netflix przedstawił właśnie aktora, który wcieli się w tę postać.

28.02.2020
21:01
vesemir wiedźmin netflix kim bodnia
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż Mark Hamill sam chętnie zagrałby Vesemira, aktor nie wystąpi – przynajmniej w tej roli – w serialu „Wiedźmin”. Pojawiły się nawet swego czasu plotki, że Netflix złożył ekranowemu Luke'owi Skywalkerowi taką ofertę. Jak widać albo do niczego nie doszło, albo dwie strony nie mogły dojść do porozumienia.

wiedźmin 2 sezon

Nadzieje fanów zostały właśnie pogrzebane. Netflix ogłosił, że w 2. sezonie serialu „Wiedźmin” jako Vesemira zobaczymy Kima Bodnię.

Serialowy Vesemir – kim jest Kim Bodnia?

Kim Bodnia to duński aktor filmowo-serialowy. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt ról, np. w „Dealerze”, „Ukrytym wrogu” czy „Rosewater”. Bodnia jednak najbardziej znany jest z zagranicznych seriali takich jak „Most nad Sundem”, gdzie wcielił się w postać Martina Rohde'a, czy ostatnio „Obsesja Eve” – aktor zagrał mężczyznę imieniem Konstantin. Mimo wielu angaży duński gwiazdor nie jest przesadnie rozpoznawalny w Polsce – rola w serialu „Wiedźmin” zapewne przyczyni się do jego rozgłosu.

Radość z castingu na Twitterze wyraziła showrunnerka produkcji, Lauren S. Hissrich, która przywitała Bodnię, nowego członka uniwersum Wiedźmina.

Vesemir – kim jest?

Vesemir, którego sportretuje Kim Bodnia, to sędziwy wiedźmin, mistrz Geralta, który wprowadził go w tajniki jego fachu. Bohater urzęduje w Kaer Morhen, siedzibie wiedźminów. Do jego zadań należy szkolenie przyszłych wiedźmińskich pokoleń, dłużenie radą mniej doświadczonym od siebie. Dla tytułowego wiedźmina jest niczym ojciec.

(...) w Kaer Morhen już nikt nie mieszka. Nikt oprócz Vesemira. Pytasz, kim jest Vesemir? Jest moim ojcem. Dlaczego spoglądasz na mnie ze zdumieniem? Co w tym dziwnego? Każdy ma jakiegoś ojca. Moim jest Vesemir. A że nie jest moim prawdziwym ojcem, cóż z tego? Prawdziwego nie znałem, matki też nie – tak o Vesemirze wypowiadał się Geralt na kartach książek Andrzeja Sapkowskiego.

Przypomnijmy, że ostatnio Netflix ogłosił też innych nowych członków obsady 2. sezonu „Wiedźmina”.

REKLAMA

W 2. sezonie serialu pojawią się Yasen Atour („Young Wallander”) w roli Coena, Agnes Bjorn („Potwór”) jako Vereena, Paul Bullion („Peaky Blinders”) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen („Szybcy i wściekli 9”) jako Eskel, Aisha Fabienne Ross („Dziewczyna z portretu”) w roli Lydii, Mecia Simson jako Francesca oraz Kristofer Hivju („Gra o tron”) jako Nivellen.

Premiera 2. sezonu „Wiedźmina” zaplanowana jest na 2021 rok.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA