REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Viaplay – co to? Ile kosztuje? Co ma w ofercie? Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym serwisie

Nowy gracz pojawił się na polskim horyzoncie streamingowym. Poznaj ofertę Viaplay, dowiedz się jak oglądać nowe seriale, jak usunąć konto i jak je założyć. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Viaplay.

06.08.2021
21:55
viaplay vod
REKLAMA

Viaplay do Polski weszło z przytupem od razu obiecując widzom znad Wisły aż trzy rodzime seriale oryginalne. I choć na nie trzeba nam będzie jeszcze poczekać, warto już teraz przyjrzeć się nowej platformie streamingowej na rynku i spróbować odpowiedzieć na pytanie, czy warto Viaplay dać szansę?

REKLAMA

Z poradnika dowiecie się:

Co to jest Viaplay?

Viaplay to platforma stramingowa Nordic Entertainment Group (NENT Group) od 3 sierpnia dostępna także dla Polskich klientów. W niej znajdziemy nie tylko filmy, seriale i programy dla dzieci, ale także transmisje sportowe, co wyróżnia ją na tle konkurencji. W serwisie na żywo będziemy mogli obejrzeć choćby tak bliskie sercu fanów Robeta Lewandowskiego rozrywki Bundesligi czy śledzić zmagania piłkarskie w Lidze Europy. Viaplay oferuje też dostęp do kanałów telewizyjnych (np. Epic Drama) i możliwość wykupienia materiałów w formule pay-per-vew.

Jakie filmy Viaplay ma w ofercie?

Nie ukrywam, że byłam pełna obaw, kiedy zobaczyłam, że w kwestii biblioteki filmowej Viaplay zdecydowało się chwalić akurat „The Amazing Spider-Man 2”, czyli filmem, który (bądźmy mili) nie cieszy się najlepszą opinią w serii. Na szczęście na platformie jest dużo znacznie ciekawszych tytułów, by wymienić choćby oskarowy, „American Hustle”, „Wilka z Wall Street”, „John Wick 2”, a także wiele propozycji dla najmłodszych – od drugiej części Smurfów po „Hotel Transylwania 2”.

Jakie seriale Viaplay ma w ofercie?

Viaplay zapowiedział, że z czasem w ofercie serwisu znajdą się trzy polskie oryginale seriale – „Czarny pies”, „Wolność jaskółki” i „Polskie morderczynie”. Jednak do czasu zrealizowania przez platformę tych obietnic, trzeba coś oglądać. Serwis chwali się między innymi takimi tytułami jak szwedzki serial kryminalny „Honor”, duński serial kryminalny „Pod osłoną mroku” czy amerykański serial (no nie zgadniecie....) kryminalny „FBI: Most Wanted”. Na szczęście nawet mieszkańcy krajów Nordyckich nie żyją tylko kryminałami i na platformie można znaleźć takie hity jak „The Good Doctor”, „Community”, „Opowieść Podręcznej” (3 sezony), „Billions” czy „Fargo” (3 sezony).

Viaplay okres próbny

Na nowych użytkowników Viaplay czekaj darmowy 30-dniowy okres próbny. Zeby z niego skorzystać, trzeba wpiąć do konta kartę płatniczą (Visa lub Mastercard). Z subskrypcji można zrezygnować w każdej chwili, ale trzeba pamiętać, że jeśli o tym zapomnimy, zostanie ona automatycznie przedłużona, a pieniądze za kolejny miesiąc znikną nam z konta.

Ile kosztuje Viaplay?

Na razie w ofercie dostępny jest tylko jeden pakiet – Viaplaty Total, w którym dostajemy dostęp do całej biblioteki platformy, rozgrywek sportowych i kanałów telewizyjnych. Kosztuje on 34 zł miesięcznie, czyli więcej niż pakiety minimum Netfliksa, HBO GO czy Amazon Prime Video. Z subskrypcji można w każdej chwili zrezygnować.

Jak płacić za Viaplay?

Nawet jeśli chcemy skorzystać tylko z okresu próbnego w Viapay, będziemy musieli do naszego konta podpiąć kartę (Visa lub Mastercard) . W wypadku 30-dniowego okresu próbnego firma pobierze 1 zł z naszego konta i po zweryfikowaniu, że wszystko jest ok, oddam na go. Użytkownicy Vectry mogą zmniejszyć liczbę różnych opłat (choć już nie ich wielkość) i dodać Viaplay do rachunku. Użytkownicy, którzy chcą z Viaplay korzystać na urządzeniach Apple'a, będą rozliczani przez iTunes.

Jak zrezygnować z Viaplay?

Aby zrezygnować z abonamentu, wystarczy wejść w zakładkę „Moje konto” i tam znaleźć opcję „Anuluj pakiet”, gdzie będzie czekał przycisk do anulowania subskrypcji. Dostęp do filmów i seriali będziemy mieli tak długo, jak długo nie wygaśnie opłacony przez nas wcześniej okres. Klienci, którzy opłacają Viaplay za pomocą Apple'a, mogą anulować subskrypcję z poziomu iTunes.

Warto pamiętać, że po darmowym okresie próbnym trzeba zrezygnować z usługi, żeby ta automatycznie nie została przedłużona, a z naszego portfela nie zaczęły w tajemniczych okolicznościach znikać pieniądze.

REKLAMA

Viaplay bez internetu

Viaply można także oglądać w trybie offline, choć oczywiście trzeba uprzednio ściągnąć interesujące nas pozycje na telefon czy tablet, nie można pobierać na razie materiałów na laptopa czy Smart TV. W trybie offline nie są dostępne wydarzenia sportowe. Pobrane odcinki i filmy można znaleźć w zakładce offline w aplikacji Viaplay.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA