REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Viaplay – co to? Ile kosztuje? Co ma w ofercie? Wszystko, co musisz wiedzieć o serwisie

Serwis Viaplay rozgościł się już na naszym rynku, regularnie zasypując widzów nowościami w swojej ofercie. Dowiedz się jak oglądać nowe seriale, jak usunąć konto i jak je założyć. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Viaplay.

12.06.2023
12:18
viaplay vod
REKLAMA

Viaplay jest już z nami 2 lata. Przez ten czas rynek VOD bardzo się zmienił, ale bohater tego tekstu całkiem nieźle się na nim odnalazł. Choć aktualnie przeżywa pewne turbulencje, to na stałe wpisał się on w pejzaż dostępnych w Polsce serwisów.

REKLAMA

Co to jest Viaplay?

Viaplay to platforma stramingowa Nordic Entertainment Group (NENT Group) od 3 sierpnia 2021 roku dostępna także dla Polskich klientów. W niej znajdziemy nie tylko filmy, seriale i programy dla dzieci, ale także transmisje sportowe, co mocno wyróżnia ją na tle konkurencji. W serwisie na żywo będziemy mogli obejrzeć FIA Formula One World Championship czy starcia w ramach KSW. Viaplay oferuje też dostęp do kanałów telewizyjnych (np. Epic Drama czy Viasat History) i możliwość wykupienia materiałów w formule pay-per-vew.

Jakie filmy Viaplay ma w ofercie?

Viaplay ma całkiem sporo filmów na licencji. Jak choćby "Jeden gniewny człowiek", "American Hustle”, "Wilk z Wall Street”, aż 3 części "Johna Wicka", a także wiele propozycji dla najmłodszych – od drugiej części Smurfów po „Hotel Transylwania 2”.

Jakie seriale Viaplay ma w ofercie?

Jeśli masz już platformę Viaplay, to wiesz, że akurat seriali tam nie brakuje. To właśnie ta platforma ma dostęp do hitowej produkcji "The Good Doctor" i to do wszystkich 6. sezonów. W serwisie znajdziecie również "New Amsterdam", "Tudorów" czy 6 sezonów "Downton Abbey".

Ile kosztuje Viaplay?

W ofercie Viaplay dostępne są w tym momencie 3 pakiety. Ten pierwszy, najtańszy kosztuje zaledwie 15 złotych miesięcznie i jest skierowany do osób, którym zależy tylko na filmach i serialach. Droższy koszuje 40 złotych i jest w nim podstawowy pakiet sportowy z piłką nożną, sportami walki, sportami motorowymi i tak dalej. Ten najdroższy kosztuje 55 złotych, choć warto pamiętać, że tu wliczony jest rabat 20%, jeśli zdecydujesz się na roczną subskrypcję. Co jednak ważne, to pakiet, który obok wymienionych wyżej elementów daje dostęp do wszystkich wydarzeń sportowych, w tym KSW, angielskiej Premier League czy Formuły 1.

Jak płacić za Viaplay?

Nawet jeśli chcemy skorzystać tylko z okresu próbnego w Viapay, będziemy musieli do naszego konta podpiąć kartę (Visa lub Mastercard) . W wypadku 30-dniowego okresu próbnego firma pobierze 1 zł z naszego konta i po zweryfikowaniu, że wszystko jest ok, oddam na go. Użytkownicy Vectry mogą zmniejszyć liczbę różnych opłat (choć już nie ich wielkość) i dodać Viaplay do rachunku. Użytkownicy, którzy chcą z Viaplay korzystać na urządzeniach Apple'a, będą rozliczani przez iTunes.

Viaplay: zwiastun

Jak zrezygnować z Viaplay?

Aby zrezygnować z abonamentu, wystarczy wejść w zakładkę „Moje konto” i tam znaleźć opcję „Anuluj pakiet”, gdzie będzie czekał przycisk do anulowania subskrypcji. Dostęp do filmów i seriali będziemy mieli tak długo, jak długo nie wygaśnie opłacony przez nas wcześniej okres. Klienci, którzy opłacają Viaplay za pomocą Apple'a, mogą anulować subskrypcję z poziomu iTunes. Warto pamiętać, że przy zakupie umowy rocznej, z subskrypcji będzie można zrezygnować dopiero po upłynięciu 12 miesiecy

REKLAMA

Viaplay bez internetu

Viaply można także oglądać w trybie offline, choć oczywiście trzeba uprzednio ściągnąć interesujące nas pozycje na telefon czy tablet, nie można pobierać na razie materiałów na laptopa czy Smart TV. W trybie offline nie są dostępne wydarzenia sportowe. Pobrane odcinki i filmy można znaleźć w zakładce offline w aplikacji Viaplay.

REKLAMA
TEKST PRZYGOTOWALI
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA