REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nie przekonał cię serial "Vinyl"? Posłuchaj znakomitej ścieżki dźwiękowej w Spotify

Serial "Vinyl" swoją premierę miał w poniedziałek, 15 lutego tego roku. Nowa produkcja HBO to nie tylko znakomita historia, która przenosi nas do lat 60. i 70. XX wieku, ale także świetna ścieżka dźwiękowa, przypominająca o rodzących się wówczas gatunkach muzycznych i tych będących w rozkwicie, takich jak hard rock, punk czy soul. Utwory, które słyszeliście w pierwszym odcinku serialu są już dostępne w Spotify.

17.02.2016
9:05
Nie przekonał cię serial "Vinyl"? Posłuchaj znakomitej ścieżki dźwiękowej do tej produkcji na Spotify
REKLAMA
REKLAMA

Do Spotify trafiło osiemnaście kawałków. Utwory mogliście usłyszeć w serialu "Vinyl", którego pierwszy odcinek obejrzycie za darmo w usłudze HBO GO. Numery, znajdujące się na serialowej playliście to mieszanka punka, rocka i soulu. Wśród piosenek znajdziecie między innymi utwory Ruth Brown i Davida Johansena, czyli gwiazd przeszłych czasów, ale także nowe numery, jak No Goods zespołu Kaleo, będący singlem wydanym w 2015 roku.

vinyl-promo class="wp-image-59899"

Soundtrack serialu "Vinyl" to prawdziwa podróż do lat 60. i 70. XX wieku i doskonała dawka rocka, przypominająca o inspiracjach współczesnych twórców. Serialowa ścieżka dźwiękowa zatytułowana "Vol. 1" to prawdopodobnie nie wszystko. Mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach doczekamy się następnych playlist z utworami pochodzącymi z produkcji HBO.

Serial "Vinyl" opowiada o mężczyźnie imieniem Richie Finestra, który jest twórcą wytwórni muzycznej, przeżywającej trudne chwile. Finestra nie radząc sobie z rzeczywistością i pracą, popada w kłopoty i próbuje wskrzesić to, z czym związany był przez 20 lat. Ratunkiem na zło może być nowa gwiazda, którą odkryje Finestra i z którą zawiąże kontrakt na wydanie płyty. Historia przedstawiona w serialu "Vinyl" inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, związanymi z rozwojem grupy The Rolling Stones. W produkcji palce maczali sam Mick Jagger, a także Martin Scorsese.

REKLAMA

Więcej o serialu "Vinyl" przeczytacie w naszej recenzji:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA