REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Nie tylko House of Cards, czyli 8 najciekawszych nowości VOD w Polsce na maj 2017

Zbliża się maj, a razem z nimi nowości w usługach VOD. Sprawdziliśmy, jakie najciekawsze propozycje mają dla widzów takie serwisy jak Netflix, HBO GO, ShowMax i Amazon Prime Videos.

25.04.2017
12:20
VOD - nowości na maj 2017: Netflix, HBO GO, ShowMax i Amazon Prime
REKLAMA
REKLAMA

W Polsce działa już całkiem sporo serwisów VOD, które oferują coś więcej niż tylko retransmisję wątpliwej jakości rodzimych programów telewizyjnych. Coraz częściej nie musimy czekać miesiącami na premiery kolejnych sezonów zachodnich seriali i topowych filmów z najwyższej półki.

1. Amerykańscy bogowie, sezon 1 - 01.05.2017 (Amazon Prime Videos)

Już na sam początek majówki udostępniony zostanie serial, na który w nadchodzącym miesiącu czekam najbardziej. Amerykańscy bogowie to telewizyjna adaptacja książki Neila Geilmana o takim samym tytule. W Polsce emisją serialu ma zająć się serwis Amazon Prime.

Telewizja Starz wielokrotnie pokazała, że potrafi zrobić wciągające i świetnie nakręcone widowisko. Mnie najbardziej intryguje jak ten nieoczywisty temat jakim jest spór pomiędzy dwoma generacjami bogów pokaże Bryan Fuller, który wcześniej dał nam niesamowitego Hannibala.

2. Sense8, sezon 2 - 05.05.2017 (Netflix)

Zaraz po majówce widzowie będą mogli odpalić Netfliksa. Pojawi się jednocześnie składająca się z 10 odcinków 2. seria Sense8, czyli serialu od rodzeństwa Wachowskich. Serial opowiada o ósemce nieznających się ludzi, których łączy tajemnicza psychiczna więź.

3. Handsome, film - 05.05.2017 (Netflix)

Tego samego dnia co 2. sezon Sense8 zadebiutuje w serwisie Netflix film komediowy o tytule Handsome: A Netflix Mystery Movie. Tytułowy detektyw Gene Handsome prowadzi śledztwo w Los Angeles jednocześnie mierząc się z własnymi demonami. Reżyserem jest odtwórca głównej roli, Jeff Garlin.

4. Ucho prezesa, serial - 11.05.2017/18.05.2017 (ShowMax)

ShowMax w maju ma do zaproponowania swoim widzom dwa odcinki polskiego serialu satyrycznego Ucho Prezesa, który komentuje w zabawny sposób poczynania naszego rządu. Oba epizody wieńczące 1. sezon w przeciwieństwie do kilkunastu poprzednich nie trafią po kilku dniach od emisji do serwisu YouTube.

5. Anne, sezon 1 - 12.05.2017 (Netflix)

Pomiędzy dwoma specjalnymi epizodami Ucha prezesa widzowie będą mogli zarwać nockę albo dwie przy nowości od Netfliksa. Serial o polskim tytule Ania to kolejna adaptacja kultowej Ani z zielonego wzgórza. Produkcja, która trafi do zbiorów serwisu Netflix jako Anne with an E ma składać się z ośmiu odcinków.

6. Arcyoszust, film - 21.05.2017 (HBO GO)

Nowości na maj 2017 przygotowała dla swoich internetowych widzów również stacja HBO. W serwisie HBO GO pojawi się film, który bierze na tapet wielki przekręt finansowy Berniego Madoffa. W głównej roli wystąpił Rober De Niro, któremu partneruje Michelle Pfeiffer.

7. Miasteczko Twin Peaks, sezon 3 - 22.05.2017 (HBO GO)

Kolejnego dnia po Arcyoszuście w HBO GO pojawi się drugi serial, na który w maju czekam najbardziej. W młodości co prawda przegapiłem Miasteczo Twin Peaks, ale już od 1 maja będzie można w ramach usługi nadrobić pierwsze dwa sezony. 22 maja zaś odbędzie się premiera dwugodzinnego otwarcia trzeciej serii.

8. House of Cards, sezon 5 - 30.05.2017 (Netflix)

Maj w serwisach VOD zamyka z kolei kolejny serial Netfliksa. House of Cards wraca z 5. sezonem, który pokaże kolejny rozdział walki o władzę małżeństwa Underwoodów. Oczekiwania są ogromne, ale jestem przekonany, że Kevin Spacey poradzi sobie świetnie jak co roku.

Powyższe zestawienie to oczywiście tylko wycinek oferty, jaką szykują dla widzów serwisy VOD takie jak Netflix, HBO GO, ShowMax i Amazon Prime Videos.

REKLAMA

Do serwisów streamingowych stale dodawane są nowe filmy i seriale, a powyższy przegląd to tylko kilka wybranych nowości. Często dodawane są też filmy i seriale, które miały już dawno swoją pierwszą emisję - w maju do ShowMax trafi seria Rocky, a na Netfliksa Mission: Impossible Rogue Nation i Oldboy.

Warto zaglądać do odpowiednich zakładek z nowościami w poszczególnych usługach VOD dostępnych w Polsce. Jeśli zaś w maju 2017 roku w którymś z powyższych serwisów pojawi się coś, na co sami czekacie przebierając nogami, to dajcie znać w komentarzu!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA