REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Serwis VOD.pl stracił produkcje Polsatu i Ipla.tv. Obie strony oficjalnie zakończyły współpracę

Oferta streamingowego serwisu VOD.pl właśnie skurczyła się w dosyć znaczący sposób. A to dlatego, że platforma nie będzie już udostępniać programów wyprodukowanych przez Polsat oraz Ipla.tv. A znajdowały się one w bibliotece VOD.pl od 2017 roku.

12.01.2021
11:09
vod pl oferta
REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w bibliotekach serwisów VOD to stała część ich funkcjonowania, ale niekoniecznie oznacza to, że utrata dostępu do jakichkolwiek interesujących produkcji na licencji staje się w ten sposób łatwiejsza do przełknięcia dla użytkowników. Dobrze pokazuje to sytuacja platformy Netflix, która po każdym masowym usuwaniu tytułów (takim jak to z końca grudnia 2020 roku) musi mierzyć się z licznymi deklaracjami o rezygnacji z dotychczasowej subskrypcji ze strony rozgniewanych użytkowników. A na podobne trudności w najbliższym czasie powinien się szykować serwis VOD należący do Ringier Axel Springer Polska.

Treści Ipla.tv oraz Telewizji Polsat właśnie zniknęły z oferty VOD.pl. I to już na stałe.

Programy obu podmiotów należących do Cyfrowego Polsatu znajdowały się na platformie od 2017 roku i stanowiły jej integralną część. Ipla.tv była wbudowana w strukturę VOD.pl, co dodatkowo ułatwiało korzystanie z obu serwisów bez konieczności zakładania więcej niż jednego konta. Dobre czasy dla użytkowników obu usług dobiegły jednak właśnie dosyć niespodziewanego końca.

Obowiązująca do tej pory umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. W rozmowie z portalem Wirtualne Media Agnieszka Skrzypek-Manowska, communiation manager w Ringer Axel Springer Polska zaznacza natomiast, że inicjatywa zakończenia współpracy wyszła ze strony Polsatu. Nie wiadomo, jakie były przyczyny podjęcia takiej decyzji przez tę firmę. W komentarzu wysłanym do mediów rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu Olga Zomer podkreśla jednak chęć współpracy z innymi podmiotami, spośród których wyróżniła portal Interia.

REKLAMA

W bibliotece VOD.pl nadal będzie można znaleźć za to produkcje wytwórni Disney, oryginalne programy Onetu i serwisu Player.pl, a także dziesiątki zagranicznych filmów i seriali.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA