REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kultowy serwis VOD znika z Polski. Tym razem na serio

Znany serwis VOD.pl w ciągu kilku dni zostanie wygaszony. Z kolei jego bezpłatna oferta trafiła już do serwisu Player.pl. W związku z planowanym startem platformy Max, TVN Warner Bros. Discovery nie chce utrzymywać jednocześnie kilku serwisów streamingowych.

19.01.2024
10:19
VOD znika z Polski
REKLAMA

VOD to serwis streamingowy TVN, który wystartował zimą 2023 r. Można było przyjrzeć się ponad 500. tytułom rozmaitych produkcji: seriali, filmów fabularnych czy programów telewizyjnych, sprzed kilku lat. Choć udostępniane były z reklamami, nie trzeba było za nie płacić. Warto dodać, że inaczej było w przypadku serwisu Player.pl, gdzie programy czy seriale są płatne. Z czasem do serwisu VOD zaczęły wpadać propozycje z obecnej ramówki TVN.

REKLAMA

Więcej o TVN przeczytasz na łamach Spider's Web:

TVN wygasza VOD.pl. Stacja uznała, że serwisów streamingowych jest za dużo.

Jak się okazuje, przedstawiciele stacji doszli do wniosku, iż serwisów streamingowych jest po prostu za dużo, dlatego postanowiono zrezygnować z platformy VOD.pl, która w nadchodzących dniach będzie wygaszana. Zniknięcie VOD ma też związek z wejściem do Polski platformy Max.

To wymaga od nas uporządkowania marek, które pomoże nam najlepiej wykorzystać nasz potencjał. Utrzymywanie jednocześnie kilku serwisów streamingowych wprowadza klientów w zdezorientowanie - powiedział w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Maciej Gozdowski, szef streamingu w TVN Warner Bros Discovery.

Player/ screen Instagram

Na playerze widzowie znajdą część bezpłatną seriali czy programów

REKLAMA

I choć VOD rozwija się dobrze, przedstawiciele streamingu TVN uznali, że lepiej po prostu będzie włączyć bezpłatną ofertę serwisu do Playera. Od czwartku, 18 stycznia dostępna jest na Playerze strefa bezpłatna.

Ta odsłona Playera zachowa część kolorystyki z serwisu VOD.pl, a jego istotnym elementem jest aż 15 kanałów TVN nowej generacji, które tego dnia również zadebiutują na rynku – dodawał Gozdowski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA