REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

TVP idzie w płatne VOD, ale płacący abonament nie zapłacą ani złotówki. W ofercie seriale BBC i nie tylko

Telewizja Polska poszerza swoją ofertę VoD o nowy, płatny katalog. Strefa ABO zawierać będzie produkcje BBC i materiały wcześniej niedostępne na platformie. Darmowy dostęp zyskają wszyscy płatnicy abonamentu RTV.

25.04.2018
11:19
Strefa ABO TVP VOD
REKLAMA
REKLAMA

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać, że oglądanie filmów i seriali na żądanie to jedna z najlepszych rzeczy, jaka nas spotkała. W czasach takich gigantów VoD jak Netflix czy Amazon Prime Video tradycyjne kanały telewizyjne odgrywają coraz mniejszą rolę. Zresztą nawet one dostosowują się do współczesnych warunków, tworząc platformy typu HBO GO czy nc+. Swój serwis ma także Telewizja Polska, która właśnie postanowiła go rozbudować.

Strefa ABO to płatne rozszerzenie TVP VOD.

W tej ofercie znajdziemy tytuły polskie i zagraniczne, niedostępne we wcześniejszej wersji platformy. Obecnie użytkownicy mogą wybierać z ponad 80 tytułów. Katalog zawiera dużo produkcji BBC, takich jak ‘Allo ‘Allo!, Duma i uprzedzenie czy Harry Potter: Historia magii. Łącznie w Strefie ABO dostępnych będzie 700 godzin materiałów pozyskanych od brytyjskiego nadawcy. Oprócz tego znajdziemy w nim filmy fabularne, m.in. Demon, Zjednoczone stany miłości czy Córki dancingu.

Znaczną część katalogu stanowią produkcje dokumentalne. Ponadto Strefa ABO oferuje możliwość oglądania odcinków polskich seriali jeszcze przed ich telewizyjną premierą. Biblioteka serwisu ma być uzupełniania co kwartał. Kolejne nowości spłyną do niej w lipcu. Wszystkie programy można oglądać w aplikacjach TVP VOD.

Strefa ABO TVP VOD class="wp-image-157341"

Strefa ABO dostępna jest bezpłatnie dla osób płacących abonament RTV.

REKLAMA

W takim przypadku wystarczy aktywować konto i podać swój numer identyfikacyjny. Darmowe korzystanie z serwisu jest również przewidziane dla osób ustawowo zwolnionych z uiszczania opłat radiowo-telewizyjnych. Wszyscy pozostali wykupić miesięczną subskrypcję w cenie 9,99 zł z możliwością 14-dniowego okresu próbnego.

To całkiem miła odmiana względem zwykłego TVP VOD. Tam co prawda część pozycji można oglądać bezpłatnie, ale za 24-godzinny dostęp do niektórych trzeba zapłacić niemalże równowartość subskrypcji Strefy ABO. Nietrudno też zauważyć, że bardziej opłaca się wydać tę dychę, niż płacić 22,70 zł abonamentu w przypadku posiadania odbiornika telewizyjnego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA