REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix pokazał zwiastun „W wysokiej trawie”. To ekranizacja horroru Stephena Kinga i jego syna

Stephen King to niekwestionowany mistrz literackiego horroru, ale niewiele osób wie, że jego potomek również z sukcesami para się pisarstwem. Joe Hill prawdopodobnie wkrótce zyska nowych fanów, bo Netflix przygotował ekranizację wspólnego opowiadania ojca i syna. Horror „W wysokiej trawie” właśnie dostał pierwszy zwiastun.

17.09.2019
22:07
w wysokiej trawie netflix
REKLAMA
REKLAMA

Netflix w ostatnim czasie zawiódł wszystkich fanów kina grozy. Francuski serial „Marianne” według zapowiedzi miał być najbardziej przerażającą produkcją w historii serwisu, a zamiast tego okazał się nieplanowaną parodią gatunku. Użytkownicy platformy nie muszą jednak rozpaczać, bo czas oczekiwania na kolejny horror od Netfliksa będzie bardzo krótki. Nie wspominając o tym, że w „W wysokiej trawie” ma wszelkie podstawy, by stać się hitem.

Przede wszystkim dlatego, że to adaptacja opowiadania duetu Stephen King-Joe Hill z 2012 roku. To druga literacka kolaboracja legendy horroru z jego synem od czasu „Throttle”. Dzieło opowiada historię rodzeństwa, które w trakcie podróży do krewnych natrafia na pole bardzo wysokiej trawy. Zatrzymują się przy nim, gdy słyszą krzyki o pomoc nieznanego dziecka. Nie wiedzą, że od tego momentu zacznie się ich walka o życie.

Opublikowany właśnie zwiastun „W wysokiej trawie” pokazuje, że raczej będziemy mieć do czynienia z dosyć zbliżoną fabularnie adaptacją.

Reżyser Vincenzo Matali ogłosił plany nakręcenia adaptacji opowiadania już w 2015 roku. Projekt nie znalazł jednak zainteresowanej wytwórni. Dopiero dzięki udziałowi Netfliksa uda się więc zrealizować „W wysokiej trawie”. To nie pierwszy przypadek, gdy największy serwis VOD postanawia przenieść któreś z dzieł Stephena Kinga na duży ekran. Na platformie znajdziemy też filmy na bazie „Gry Geralda” oraz „1922”. Obie wersje zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez krytyków.

REKLAMA

W obsadzie filmu Matali znaleźli się Patrick Wilson, Rachel Wilson, Harrison Gillbertson, Laysla De Oliveirsa, Will Buie Jr. oraz Avery Whitted. Jako pierwszy produkcję będą mogli zobaczyć i ocenić uczestnicy Fantastic Fest 2019, które odbędzie się 20 września. Niedługo później dzieło trafi też do serwisu VOD.

„W wysokiej trawie” zadebiutuje na Netfliksie 4 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA