REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Walentynki na życzenie - och, nie!

Już jutro narodowy dzień kwiaciarzy, sprzedawców kartek okolicznościowych i wytwórców czekoladek. Z tej okazji trzeba naszykować się na kolację i kino. Można to też zrobić w warunkach domowych, bo popularne serwisy streamingowe oferują zróżnicowane propozycje.

13.02.2013
17:56
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA
REKLAMA

Zacznijmy od iplex, szybciej będzie po bólu. Oferta niestety znikoma i ograniczona, do ledwie dwóch specjalnych pozycji. Portal chciał posłużyć się promocji polskiego kina, ale dobrał wyjątkowo nieatrakcyjne pozycje. W dniu Walentego można obejrzeć „Och, Karol 2” – kontynuacja tudzież remake, wytwór filmopodobny polskiej kinematografii. Obraz o współczesnej rozpuście i poligamiźmie zrealizowany wyjątkowo poprawnie politycznie. Ni to łatwe, ni lekkie, a tym bardziej przyjemne. Od 15 lutego pojawi się jeszcze jedna „atrakcja” -  „Z miłości” , dramat psychologiczny Anny Jadowskiej o polskim przemyśle pornograficznym. Jest coś dla Pań i Panów, szkoda tylko, że na tak niskim poziomie.

Kinoplex ma znacznie ciekawszą ofertę na 14 lutego. Do znośnego kina odpowiadającemu obu płciom wybrano zabawne europejskie romansidła z Penelope Cruz i Audrey Tatou. Miłość, nie przeszkadzać! zdobyło w Polsce uznanie w 2007 roku, bo spełniało wymagania lekkiego kina rozrywkowego. Zaś Miłość poważnie szkodzi zdrowiu to ciekawy eksperyment dla fanów Cruz, by mogli ją zobaczyć gdzie indziej niż u Allena czy Almodovara. Najciekawsze są jednak dwie pozycje – melancholijna i uniwersalna Jagodowa miłość Wong Kar Waia z wokalistką Norah Jones w głównej roli (radzi sobie znakomicie!) oraz Lektor z Kate Winslet o międzypokoleniowej miłości między młodym Michaelem a  starszą Hanną Schmitz, która rzekomo dopuściła się nazistowskich zbrodni.

REKLAMA

Cineman nie ponosi się walentynkowemu szaleństwu, ale w premierach również można znaleźć parę romantycznych pozycji. Wieczór panieński z Kirsten Dunst może brzmi jak feministyczna odpowiedź na Kac Vegas, lecz wszelkie opinie i komentarze świadczą, że to tylko przeciętna komedia romantyczna. Idealna na niezobowiązujący wieczór przy winie. Jak upolować faceta to propozycja, na którą panie powinny również przystać. Była gwiazda Chirurgów (Katherine Heigl) wciela się w Stephanie, pomagającej kuzynowi w ściganiu długów. Podczas pierwszego zlecenie znajduje faceta, który tak łatwo nie wpada w jej sidła. Hollywood – i wszystko jasne! Ale wielbiciele polskiego kina mogą podziwiać artyzm i mnóstwo odniesień do klasyki kina pani Białowąs w ponoć fantastycznym polskim filmie – Big Love.

Idąc po najmniejszej linii oporu w przygotowaniach do 14 lutego, można skorzystać z ofert na życzenie, ale nie oczekujcie wielkiego zadowolenia od drugiej połówki. Lepiej iśc do kina na polskie Nieulotne lub oscarowy Poradnik pozytywnego myślenia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA