REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Czuję się staro. Kawałek "Wannabe" Spice Girls ma już 20 lat!

Utwór, który przyniósł wielką światową sławę najpopularniejszemu girlsbandowi wszech czasów miał swoją premierę dokładnie 8 lipca 1996 roku.

07.07.2016
11:42
Kawałek "Wannabe" Spice Girls ma już 20 lat!
REKLAMA
REKLAMA

Okazuje się, że świat pamięta o nim do dziś, gdyż z tej okazji Spotify stworzyło specjalną playlistę najpopularniejszych utworów grupy Spice Girls.

Przy okazji widać, że ludzie nadal chętnie wracają do kawałków nagranych przez Spice Girls, gdyż sam utwór Wannabe ma w serwisie Spotify ponad 95 milionów odtworzeń.

Z kolei w serwisie YouTube klip do Wannabe ma prawie 180 milionów odtworzeń.

Wannabe pochodzi z debiutanckiej płyty Spice Girls zatytułowanej "Spice", która swoją premierę miała we wrześniu 1996 roku. Album z miejsca stał się bestsellerem bijąc rekrody sprzedaży w rodzinnej Wielkiej Brytanii, a na całym świecie sprzedał się w ponad 30 milionach egzemplarzy.

spice_girls_news class="wp-image-71717"

Ale utwór Wannabe to coś więcej niż tylko hitowy kawałek z lat 90. Wypromował on masowo hasło "Girl Power!", które szybko stało się jednym z sztandarów ruchów feministycznych oraz walczących o prawa kobiet organizacji. Jedna z takich organizacji, The Global Goals, z okazji 20-lecia Wannabe, stworzyła remake teledysku będący elementem kampanii #WhatIReallyReallyWant, skierowanej na rzecz zrównania praw kobiet na całym świecie.

REKLAMA

Akcja nowej wersji Wannabe celowo rozgrywa się w krajach, w których kobiety są najbardziej ciemiężone i ignorowane. Na nagraniu można też co jakiś czas zobaczyć postulaty sprzeciwiający się przemocy wobec kobiet, równe płace i dostęp do edukacji. W role Spice Girls wcieliły się wokalistki londyńskiego trio M.O oraz gwiazda Bollywood Jacqueline Fernandez.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA