REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Warner Bros. również świętuje 75-lecie istnienia Batmana – zobaczcie Batman: Strange Days

30 marca 1939 roku, Batman pojawił się po raz pierwszy na łamach komiksu Detective Comics #27 (autorstwa Boba Kane’a i Billa Fingera). Od tego momentu Batman stał się jednym z największych symboli współczesnej pop-kultury i ciężko mi wyobrazić sobie świat komiksów bez tego bohatera. Uczcijmy 75-lecie staruszka Bruce’a Wayne’a oglądając krótkometrażowy film z „Gackiem” w roli głównej - Batman: Strange Days.

11.04.2014
13:04
Warner Bros. również świętuje 75-lecie istnienia Batmana – zobaczcie Batman: Strange Days
REKLAMA

REKLAMA

Filmik (autorstwa Bruce’a Timma) sięga do korzeni powstania postaci Batmana i ukazuje jego walkę ze starym („dobrym”) wrogiem – Hugo Strangem. Odnoszę dziwne wrażenie, że DC przy celebracji 75-lecia Batmana postarali się bardziej niż przy urodzinach Supermana. Tym razem, zamiast posklejanych kart z historii bohatera, mamy do czynienia po prostu z krótkim (i wciągającym) opowiadaniem w postaci Batman: Strange Days, gdzie akcja dzieje się w 1939 roku – w czasach kiedy Batman zaczynał swoją działalność.

75 lat batmana

To jednak nie koniec a początek świętowania przez DC, jedno z największych wydawnictw komiksowych przygotowało atrakcje na cały rok. Między innymi specjalny pokaz na tegorocznym Comic-Conie w San Diego, gdzie fani Batmana zobaczą jego interpretacje przedstawiane przez różnych artystów. Pojawią się także nowe oraz pamiątkowe komiksy z Batmanem (także edycja specjalna Detective Comics #27), serial z lat 60-tych (z Adamem Westem w roli głównej) trafi na DVD i Blu-ray, a w październiku wyjdzie gra Batman: Arkham Night. W kwietniu natomiast pojawi się jeszcze drugi krótkometrażowy animowany film, tym razem przygotowany przez Darwyna Cooke’a (autora Batman Beyond). Oprócz tego wszyscy czekamy na pierwszy odcinek serialu Gotham od stacji Fox.

REKLAMA

Poniżej możecie obejrzeć „za kulisami” Batman: Strange Days wywiad z Brucem Timmem, autorem najlepszego serialu animowanego jaki istniał, Batman: The Animated Series.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA