REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy, kiedy wróci Wataha 2. Wszystko, co musicie wiedzieć przed premierą

Poznaliśmy datę premiery 2. sezonu Watahy. Wataha 2 wróci jesienią tego roku - pierwszy odcinek serialu obejrzymy już w niedzielę, 15 października, w HBO i w usłudze HBO GO.

28.07.2017
14:31
Wataha 2: znamy datę premiery serialu produkcji HBO
REKLAMA
REKLAMA

1. O czym opowie drugi sezon serialu?

Drugi sezon serialu opowie ponownie o Wiktorze Rebrowie (Leszek Lichota), który od kilku lat ukrywa się w bieszczadzkich lasach. Jest zrezygnowany, stracił wiarę we własne ideały, życie go rozczarowało. Na drodze mężczyzny przypadkiem pojawi się młoda Ukrainka, Alsu (Anna Donchenko), która potrzebować będzie pomocy.

Akcja drugiego sezonu Watahy również rozpocznie się od zbrodni, w której zginie wiele osób. Sprawą zajmie się ponownie prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska), która nie będzie już tak pewna siebie jak kiedyś. Wkrótce okaże się, że nowe wydarzenia mogą mieć związek ze starą sprawą wybuchu w strażnicy, którą przeżył tylko Rebrow.

2. Gdzie i kiedy rozgrywa się akcja drugiego sezonu Watahy?

Akcja serialu rozgrywa się w Bieszczadach, część zdjęć kręconych było na Ukrainie. Jesteśmy cztery lata po zakończeniu pierwszego sezonu.

3. Ile potrwa akcja drugiego sezonu serialu?

Wydarzenia przedstawione w drugim sezonie Watahy opowiedzą o paru miesiącach z życia bohaterów.

4. Jakie znane postaci zobaczymy w drugiej serii Watahy?

Pojawi się, oczywiście, Wiktor Rebrow, pani prokurator Iga Dobosz, przywitamy też Łuczaka (Jacek Lenartowicz), Martę, córkę Siwego (Anna Jancia-Prokopowicz).

5. Jakich nowych aktorów zobaczymy w serialu?

Pojawią się Anna Donchenko, ukraińska aktorka, która odegra w serialu niemałą rolę, a także m. in. Grzegorz Damięcki, Matylda Damięcka i Piotr Żurawski.

6. Jakie nowe postaci spotkamy w serialu?

Anna Donchenko zagra Alsu, młodą Ukrainkę, która przez przypadek przybędzie do chaty, w której ukrywa się Rebrow. Kobieta zdemaskuje mężczyznę, który nie będzie zadowolony z jej przybycia. Nie chce jednak wystawić jej na pewną śmierć. Wie bowiem, co może jej grozić, przecież przez wiele lat był pogranicznikiem i jest w stanie przewidzieć, jaki los może czekać człowieka, który nielegalnie – tak jak Alsu – przekracza granicę.

Grzegorz Damięcki wcieli się z kolei w oficera ABW, Andrzeja Halmana. Ta postać także mocno namiesza w serialu.

7. Kto odpowiada za drugi sezon Watahy?

Reżyserami drugiego sezonu są Katarzyna Adamik i Jan P. Matuszyński. Adamik brała udział w tworzeniu pierwszej serii Watahy – nakręciła wówczas dwa ostatnie odcinki serialu. Teraz oboje nakręcą po trzy epizody.

Scenarzystami drugiego sezonu są Marta i Piotr Szymankowie oraz Katarzyna Tybinka i Bartosz Janiszewski.

8. Ile odcinków liczyć będzie druga seria produkcji?

Sześć odcinków, tak jak i pierwszy sezon.

9. Gdzie będzie można obejrzeć drugi sezon serialu?

W stacji HBO oraz w platformie HBO GO. Już teraz w HBO GO można obejrzeć pierwszy sezon produkcji.

REKLAMA

*Autorem grafiki tytułowej jest Krzysztof Wiktor

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA