REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

3. sezon „Watahy” zbliża się wielkimi krokami. Dostaliśmy nowy zwiastun

Wataha”, wyprodukowana przez HBO Europe, to jeden z najciekawszych polskich seriali telewizyjnych ostatnich lat. Właśnie dostaliśmy świeżutki zwiastun 3. sezonu.

15.11.2019
16:35
Wataha - kadr promocyjny serialu HBO
REKLAMA
REKLAMA

Serial „Wataha” po raz pierwszy pojawił się na antenie HBO w 2014 roku. Szybko zaskarbił sobie przychylność widzów i krytyków, którzy polubili skomplikowanych bohaterów oraz równie dynamiczną i niebanalną fabułę.

Opowieść rozgrywająca się w Bieszczadach, na granicy polsko-ukraińsko-słowackiej przygląda się losom członków straży granicznej oraz dylematom, przed którymi stają każdego dnia. Spory nacisk położono także na życie personalne bohaterów, a akcja przyciąga nietuzinkowym sposobem prowadzenia akcji.

Z dotychczasowych informacji wiemy, że nowe odcinki rozpoczną się od wątku dwójki migrantów, którzy będą próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Gdy Rebrow (świetny Leszek Lichota) podąży ich tropem, przypadkiem natknie się na ślady brutalnego zabójstwa. Sprawa zacznie się coraz bardziej komplikować.

Jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły, przygotowanym przez HBO:

Rebrow ponownie stanie przed trudnymi wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem.

Wiemy też, że w serialu pojawi się kilkoro nowych bohaterów, którzy mogą sporo namieszać w dotychczasowych relacjach pozostałej grupy.

Wataha - sezon 3 - kadr z serialu class="wp-image-344951"

Producent serialu, Bogumił Lipski, tak opowiadał nam o pracy nad nowymi odcinkami:

Zawiesiliśmy sobie wysoko poprzeczkę – można powiedzieć, że w 3. sezonie „Watahy” wszyscy przekraczają swoje granice: scenarzyści, którzy musieli opowiedzieć ciekawą historię, bohaterowie, którzy zostają postawieni w trudnej sytuacji i rozpoczną nową podróż oraz cała ekipa, która musiała znaleźć nieznane miejsca zdjęć – chcieliśmy pokazać tereny, na których nas jeszcze nie było.

REKLAMA

Reżyserkami nowych odcinków „Watahy” zostały Olga Chajdas i Kasia Adamik. Za scenariusz odpowiadają natomiast Piotr Szymanek, Marta Szymanek oraz Katarzyna Tybinka.

Dwa sezony serialu są już dostępne na platformie HBO GO. 3. seria trafi tam już 6 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA