REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Watch Docs zakończony - wybrane filmy dostępne online

Watch Docs to filmowa impreza, podczas której prezentowane są dokumenty poświęcone prawom człowieka. Minionej niedzieli zakończyłą się trzynasta edycja. Niektóre z emitowanych filmów dostępne są za darmo na Kinoplexie. 

18.12.2013
10:03
Watch Docs zakończony – wybrane filmy dostępne online
REKLAMA

Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko sto światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad 70.000 widzów. Watch Docs to najstarszy organizowany w Warszawie polski festiwal filmów dokumentalnych. Jego twórcami są Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz  Społeczny Instytut Filmowy.

REKLAMA

Tegoroczny festiwal rozpoczął się 6 grudnia o godzinie 18:15 i zakończył sześć dni później, emitowanym o 21:00 filmem "Wzgórze przyjemności". Nagrodę jury otrzymał irański "Za kratami nie nosimy burek" (był dostępny na Kinoplexie jedynie do niedzieli), zaś publiczność uhonorowała wyróżnieniem "Strefa bezpieczeństwa: pola śmierci Sri Lanki" w reżyserii Calluma Macrae. Wszystkie wyświetlone w ramach Watch Docs filmy znajdziecie tutaj.

Część z nich (niestety - niewielka, bo jest ich jedynie 10 z bez mała siedemdziesięciu) możecie bezpłatnie obejrzeć na Kinoplex. Z tych, które dotychczas miał miałem przyjemność obejrzeć, szczególnie rekomenduje dwa: "Google i elektroniczny mózg świata" oraz "Salma". Pierwszy opowiada o podjętej przez firmę Google akcji skanowania wszystkich opublikowanych książek, która w konsekwencji doprowadzić miała do stworzenia wyższej formy inteligencji, przypominającej elektroniczny mózg i związanych z tym kontrowersjach. Drugi z kolei przedstawia wstrząsającą historię indyjskiej poetki i aktywistki, która w trakcie swojego życia musiała przejść długą i wyboistą drogę ku wyzwoleniu, podczas której przez wiele lat była wieziona w domu - najpierw przez rodziców, później przez męża.

REKLAMA
watch docs filmy dokumentalne

Naprawdę fajna oferta Kinoplexu dla wszystkich tych, którzy narzekają, że w telewizji wartościowych rzeczy albo nie ma, albo są o trzeciej rano. Szczerze polecam się zaznajomić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA