REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale
 3. VOD

Poznaliśmy właśnie daty premier najważniejszych seriali tej jesieni. HBO chwali się jesienną ramówką

Wakacje się skończyły. Kalendarzowe lato też powoli dobiega końca. Rozpoczyna się jesień, a z nią także najnowsza ramówka telewizyjna. 

05.09.2019
14:01
Watchmen - HBO
REKLAMA
REKLAMA

Jesień nie musi więc malować się w szarych barwach. Zwłaszcza że poznaliśmy właśnie dokładne daty premier kilku z najbardziej oczekiwanych seriali HBO.

3. (i ostatni) sezon głośnego serialu HBO z Jamesem Franco i Maggie Gyllenhaal opowiadający o tzw. Złotym Okresie Pornografii, gdy na początku lat 70.  w Nowym Jorku zalegalizowano ten intratny biznes. Serial skupia się nie tylko na dobrym zarysowaniu sytuacji społeczno-politycznej tamtego czasu, ale także na ciekawym poprowadzeniu konfliktów wewnątrz grupy bohaterów, wśród których znajduje się dwóch braci bliźniaków o odmiennych charakterach.

Premiera 3. sezonu na HBO i HBO GO już 10 września.

Helen Mirren po raz kolejny w roli wielkiej postaci historycznej. Tym razem aktorka, która zasłynęła m.in dzięki roli brytyjskiej królowej Elżbiety II (za rolę otrzymała Oscara i Złoty Glob) wciela się w postać rosyjskiej carycy Katarzyny II Wielkiej. Serial powstał we współpracy HBO i brytyjskiego Sky, działających wcześniej m.in przy megapopularnej produkcji „Czarnobyl”. Nowy projekt opowiada o schyłkowym okresie rządów Katarzyny II, podczas którego w jej życiu zagościł skandal obyczajowy.  Wśród skandali, intryg i konfliktów bohaterowie pełnią rolę architektów współczesnej Rosji.

Premiera serialu na HBO i HBO GO już 3 października.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych serialowych premier tego sezonu. Damon Lindelof, twórca megahitu „Lost. Zagubieni” i popularnej serii science-fiction „Pozostawieni”, podjął się wyzwania adaptacji jednej z najsłynniejszych powieści graficznych w historii komiksu – „Watchmen. Strażnicy”. Nowa produkcja nie jest jednak typową adaptacją pierwowzoru. To intrygująca kontynuacją, która pokazuje co stało się ze światem po dramatycznych wydarzeniach, znanych z kart oryginalnego dzieła. Serial otoczony jest wielką tajemnicą, co tylko wzmaga zainteresowanie widza, czyniąc z serialu pozycję obowiązkową jesiennej ramówki na długo przed jej premierą.

Premiera serialu na HBO i HBO GO już 21 października.

Pani Fletcher

Komedio-dramat o dorastaniu, który wyszedł spod ręki Toma Perrotty, bestsellerowego autora (m.in „Pozostawieni”, „Wybory”), który zdecydował się samodzielnie zaadaptować swoją powieść na mały ekran. „Pani Fletcher” to słodko-gorzka opowieść o matce i synu, którzy muszą nauczyć się żyć na nowo, gdy latorośl wyprowadza się do college’u. Oboje cieszą się nową wolnością, co jednak nie zawsze daje im szczęście.

Premiera serialu na HBO i HBO GO już 21 października.

Wataha, sezon 3

3. sezon wielkiego hitu produkcji polskiego oddziału HBO, opowiadający o pracownikach polskiej straży granicznej. Nowa seria rozpoczyna się w momencie, gdy dobrze znany widzom Rebrow zatrzymuje dwójkę migrantów, którzy próbują uciec na Ukrainę. Idąc ich tropem, mężczyzna odnajduje zwłoki, ukryte w lesie. Brutalna zbrodnia odbija się echem w całej Polsce, a pracownicy Straży Granicznej będą musieli uporać się z rozwiązaniem sprawy, znajdując się na świeczniku opinii publicznej.

Dokładna data premiery jest jeszcze nieznana.

Serialowa adaptacja bestellerowej serii powieści Phillipa Pullmana o tym samym tytule. Opowieść, rozgrywająca się w alternatywnym świecie, w którym rządzi groźne Magisterium, a większość ludzi posiada swoich zwierzęcych kompanów, podąża za młodą Lyrą. Dziewczynka próbuje odnaleźć zagubionego przyjaciela. Przy okazji odkrywa jednak groźny spisek, który może grozić wszystkim mieszkańcom krainy. „Mroczne Materie” to intrygująca produkcja z pogranicza science-fiction i fantasy, która podejmuje także ważne tematy wiary, czy walki z opresją.

Dokładna data premiery jest jeszcze nieznana.

REKLAMA

Pełna lista dotychczasowych najważniejszych serialowych premier jesieni na HBO i HBO GO:

 • Kroniki Times Square, sezon 3 – premiera: 10 września
 • Temple – premiera: 13 września, cały sezon
 • Pokój 104, sezon 3 – premiera: 14 września
 • Młody Sheldon, sezon 3– premiera: 27 września
 • Katarzyna Wielka – premiera: 3 października
 • All American, sezon 2 – premiera: 8 października
 • Wampiry: Dziedzictwo, sezon 2 – premiera: 11 października
 • Watchmen – premiera: 21 października
 • Castle Rock, sezon 2 – premiera: 24 października
 • Pani Fletcher – premiera: 28 października
 • Dolina Krzemowa, sezon 6 – premiera: 28 października
 • Wataha s3 – premiera: jesień 2019
 • Mroczne materie – premiera: jesień 2019
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA