REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Wehikuł czasu przeniesie nas w ramiona historii. Program "W kontekście" to kawał dobrej roboty

Z przyjemnością konstatuję, że powstają nowe kanały, których nie jest zadaniem rozbawić polską gawiedź, a wbić jej trochę wiedzy do nieopierzonych głów. Być może polski YouTube w końcu zacznie mnie zachwycać, ale do tego jeszcze długa droga. Na razie kanałów, które z czystym sumieniem rzeczywiście mogłabym polecić jest niewiele. Niedawno jednak dołączył do nich jeszcze jeden. Wehikuł czasu to miejsce na YouTube, które cieszy profesjonalnym wykonaniem, podejmowanym tematem i zawartością merytoryczną.

23.12.2014
14:11
Wehikuł czasu przeniesie nas w ramiona historii. Program „W kontekście” to kawał dobrej roboty
REKLAMA
REKLAMA

"W kontekście" to program kanału Wehikuł czasu, który traktuje o różnych wydarzeniach i zagadnieniach historycznych.

Te przedstawione są nie w odosobnieniu, a właśnie, jak nazwa wskazuje - w kontekście innych wydarzeń, które można uznać za analogiczne i pomagające zrozumieć dane zjawisko.

Prowadzący programu, na razie poznaliśmy dwóch, ale zwykle podczas seansu spotykamy się z Krzyśkiem, to młodzi ludzie, którzy przybliżają nam historyczne fakty w przystępny sposób. Niektóre zagadnienia nie są wolne od ich interpretacji i zawsze na końcu odcinka gospodarz programu zachęca widzów, by podzielili się oni własnymi spostrzeżeniami w związku z podejmowanym tematem.

Na razie na kanale Wehikuł czasu znajduje się zaledwie 5 odcinków i promo programu. "W kontekście" pojawił się ponad miesiąc temu, stąd ta niezbyt bogata galeria epizodów.

Odcinki pojawiają się nieregularnie, ale średnio co tydzień bądź dwa. Mam nadzieję, że ekipa odpowiedzialna za kanał będzie dbała o większą systematyczność i nie zrezygnuje po kilku wideo. Ostatni odcinek, mówiący o sprawie Fergusona i brutalności amerykańskiej policji, pojawił się na YouTube 10 grudnia. Coś mi się wydaje, że niebawem powinniśmy dostać szósty już epizod, trzymam kciuki, aby tak się stało.

"W kontekście" to program, który jeśli chodzi o typ prowadzenia moglibyśmy porównać do kanału Polimaty Radka Kotarskiego. Tu również prowadzący stara się być konkretny, precyzyjny, dokładny, pewny siebie i swojej wiedzy.

Ten sposób prezentowania wiedzy, który porównuje się do prowadzenia programu przez Bogusława Wołoszańskiego bardzo mi odpowiada. Pod względem merytorycznym program jest porządnie przygotowany, choć czasem chciałabym, aby niektórym wątkom poświęcono nieco więcej uwagi.

REKLAMA

Start Wehikułu czasu uważam za udany.

Tematyka kanału i rozprzestrzeniający się (całe szczęście!) w Polsce trend, by tworzyć coraz więcej programów edukacyjnych a nie tylko gameplayowych i humorystycznych, na pewno pomoże zdobyć "W kontekście" popularność. Na razie wokół kanału zgromadziło się trochę ponad tysiąc widzów. Daję suba i mam nadzieję na więcej odcinków i więcej fanów!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA