REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jonathan Nolan potwierdził jedną z teorii fanów na temat zakończenia Westworld

Na drugi sezon Westworld poczekamy jeszcze do przyszłego roku, ale twórcy hitu HBO nie dają nam o nim zapomnieć. Właśnie potwierdzono jedną z fanowskich teorii dotyczącą tego, który host jako pierwszy uzyskał w serialu świadomość.

27.03.2017
16:57
Dolores w serialu Westworld
REKLAMA
REKLAMA

Westworld zapowiada się na serial, który przez najbliższe lata zwiąże widzów ze stacją HBO. Nie zdziwię się, jeśli awansuje na najważniejszą produkcję stacji po zakończeniu Gry o tron. Pierwsze 10 odcinków wciągnęło mnie niezmiernie i po emisji każdego z odcinków długie godziny spędzałem w sieci na dyskusjach i analizowaniu fanowskich teorii.

Niestety przerwa pomiędzy pierwszym sezonem a jego kontynuacją będzie dłuższa niż rok, ale to nie znaczy, że w 2018 roku o Westworld będzie cicho.

Co jakiś czas osoby odpowiedzialne za Westworld rzucą w wywiadzie lub publicznym wystąpieniu półsłówkiem informację o kolejnym sezonie produkcji lub dadzą nowe światło na wydarzenia, których byliśmy świadkami w pierwszym po to, żeby fani o serialu dyskutowali podczas tej wyjątkowo długiej przerwy.

To oczywiście cwana zagrywka, która się sprawdza. Sam śledzę to podrzucanie nam okruchów informacji i dokładam je do tego, co wiem po emisji. Zdecydowanie wolałbym jednak potwierdzenie teorii zobaczyć w ramach kolejnego odcinka, ale skoro ten pojawi się dopiero w 2018 roku, to nie będę przesadnie narzekał.

Maeve i Bernard w Westworld class="wp-image-76985"

Twórcy Westworld postanowili właśnie raz na zawsze wyjaśnić, który z hostów jako pierwszy osiągnął świadomość.

Na główną bohaterkę Westworld od samego początku kreowana była Dolores. To ona - czyli najstarszy host w parku - była cały czas w centrum wydarzeń. To jej podróż u boku Williama śledziliśmy, to ona rozmawiała z Arnoldem, to z nią największe nadzieje wiązał Ford.

Okazuje się jednak, że to nie Dolores była pierwszym hostem, który się przebudził i podjął autonomiczną decyzję niewynikającą z oprogramowania. Fani teoretyzowali na ten temat od dnia emisji finałowego odcinka i jedna z teorii została właśnie oficjalnie potwierdzona.

Jonathan Nolan potwierdził, że pierwszym świadomym hostem była Maeve.

Jestem zadowolony z tego potwierdzenia, bo sam zaraz po seansie skłaniałem się do takiego wniosku. Jej oprogramowanie zakładało infiltrację lądu po ucieczce z Westworld, ale Maeve zdecydowała się temu przeciwstawić i ruszyła, by odszukać swoją przyszywaną córkę w parku.

A co z Dolores? Tutaj już definitywnej odpowiedzi nam nie dano. Nadal jesteśmy wodzenia za nos, czy w finałowym odcinku jej decyzja o wystrzeleniu z pistoletu była autonomicznym działaniem, czy też została jedynie zaprogramowana tak jak dekady wcześniej.

Tutaj mamy pole do spekulacji.

REKLAMA

Maeve była pierwszym hostem, który zyskał świadomość, a scena z Dolores pojawiła się później i możliwe, że też jest już w świecie Westworld świadoma. Pewności jednak nie mamy i akurat w tym przypadku jestem przekonany, że przed premierą 2 sezonu nikt tego nie zdradzi.

Twórcy i aktorzy zaangażowali w Westworld o drugim sezonie wypowiadają się zresztą bardzo oszczędnie. Nolan odniósł się też od spekulacji w sieci na temat produkcji na blogach i w serwisie Reddit. Docenił zaangażowanie fanów, ale wolałby, aby teorie rozpracowujące jego dzieło tak szybko nie kiełkowały.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA