REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czekasz na Westworld 2? Przypominamy najważniejsze wątki z poprzedniego sezonu

Już niedługo, dosłownie za parę dni będzie miała miejsce jedna z największych telewizyjnych premier tego roku. Warto się do niej przygotować. A więc przypomnieć sobie historię z pierwszego sezonu Westworld.

21.04.2018
12:00
Westworld spoilery
REKLAMA
REKLAMA

Westworld produkcji HBO okazał się jednym z najciekawszych seriali science-fiction ostatnich lat. Genialny pomysł na fabułę – mimo oparcia na starym filmie pod tym samym tytułem – znakomita obsada i wzorowa realizacja uczyniły go rozrywką najwyższych lotów. Już w poniedziałek będziemy po seansie z pierwszym odcinkiem drugiego sezonu.

Ale… czy na pewno pamiętacie wszystkie wątki z tego pierwszego? Na szczęście my tak. I rozumiemy, że niektóre zwroty fabularne mogły wam przez te 1,5 roku wypaść z głowy. Czas przypomnieć sobie postacie, które występowały w serialu i ich historie. Splatające się w jedną, spójną, fascynującą opowieść.

To wydaje się oczywiste, ale na wszelki wypadek informujemy, że cały tekst to spoilery pierwszego sezonu Westworld, mający odświeżyć pamięć tych, co oglądali serial. Jeżeli ta przyjemność jeszcze przed tobą, nie czytaj tekstu poniżej

Podsumowanie najważniejszych wątków w fabule pierwszego sezonu Westworld.

Historia doktora Forda.

westworld pierwszy sezon fabuła class="wp-image-155736"

Choć to nie on najczęściej pojawia się na ekranie naszego telewizora, to można śmiało przyjąć założenie, że to właśnie Ford – twórca parku rozrywki Westworld, choć pomagał mu w tym jego przyjaciel Arnold – jest tu głównym bohaterem. Wszak to on wprowadził całe zamieszanie i to on budował nową przygodę dla zwiedzających, mimo otwartego sprzeciwu korporacji Delos finansującej działanie parku. Owa nowa przygoda, jak się później okazało, to umożliwienie hostom zyskania świadomości i zachowania pamięci. W tym krzywd, jakie odwiedzający Westworld im wyrządzali. Ford zaplanował rewolucję maszyn, a nawet poświęcił jej życie – pozwalając Dolores na zastrzelenie go w finałowym odcinku pierwszego sezonu.

Historia Dolores.

westworld pierwszy sezon fabuła class="wp-image-155742"

Dolores, jedna z hostów usługujących gości w parku, w rzeczywistości okazała się zmodyfikowaną osobowością niesławnego Wyatta, o którego okrucieństwie krążyły legendy. Ta dziwna fuzja jest dziełem Arnolda, który nie był przekonany do pomysłu zapewnienia hostom świadomości w czasie, gdy park był w budowie. Zaprogramował więc Dolores, by wspólnie z Teddym wybić wszystkich hostów w parku. Jak się jednak okazało, Dolores zabiła Arnolda. Pod koniec sezonu wydarzenia przybierają zupełnie niespodziewany obrót. Dolores dowiaduje się, że jej przyjaciel William i Facet w Czerni to jedna i ta sama osoba, ta atakuje również i jego.

Historia Bernarda.

westworld pierwszy sezon fabuła class="wp-image-155745"

Bernard, po raz kolejny od czasu ostatniego wymazania pamięci, dowiaduje się, że również jest robotem. Stworzonym na dodatek na podobieństwo Arnolda, współtwórcy Westworld, i będącym absolutnie posłusznym rozkazom Forda. Do tego stopnia, że na jego rozkaz strzela sobie w głowę. Wiemy jednak, że przeżył i wróci w drugim sezonie.

Historia Maeve.

westworld pierwszy sezon fabuła class="wp-image-155751"

Maeve, burdelmama w jednym z saloonów w Westworld, w rzeczywistości okazuje się uśpionym przywódcą przyszłej rewolucji robotów. Została osobiście zaprogramowana przez Forda. Zdołała uciec z parku rozrywki, jednak na skutek zaprogramowanych wspomnień na temat jej córki i widoku dziewczynki i jej matki w pociągu, decyduje się zawrócić i walczyć wespół z innymi hostami. Maeve jako pierwszy z hostów potrafiła sama się przeprogramować - a raczej zmusić do tego techników - by stać się lepiej przygotowaną do rewolucji.

Historia Faceta w Czerni.

westworld pierwszy sezon fabuła class="wp-image-155763"

Jeżeli Forda uznamy za głównego bohatera pierwszego sezonu, to Facet w Czerni jest jego antybohaterem. Jak się później też okazało, on i William to ta sama osoba. Co więcej, obejrzane przez nas wspólne sceny Williama i Dolores okazały się wspomnieniami z przeszłości. William jest jednym z głównych udziałowców Delos. Jest też wielce znudzony atrakcjami w parku. Jego uwagę przykuła nowa przygoda, związana z jakimś tajemniczym labiryntem i nagrodą na jego końcu. William nie domyślił się, że labirynt to tylko metafora umysłu hostów, a wspomniana nagroda to zyskanie przez nich świadomości.

Kim jest Wyatt?

westworld pierwszy sezon fabuła class="wp-image-155874"

Bardzo tajemnicza postać ze świata Westworld. Z bohaterów serialu widział go Teddy (a raczej otrzymał zaprogramowane przez Forda wspomnienie spotkania z nim). Prawdopodobnie w rzeczywistości nigdy nie istniał w swojej fizycznej formie, choć narracja serialu tego definitywnie nie rozstrzyga. Jego program trafił do Dolores.

Czym zajmuje się Delos i Delos Destinations?

westworld pierwszy sezon fabuła class="wp-image-155877"

Delos to wyjątkowo zamożna korporacja, której wartość rynkowa wynosi setki miliardów dolarów. Zarządza parkiem rozrywki Westworld od 30 lat, regularnie w niego inwestując, niejednokrotnie ze stratą. Do tego celu wydzieliła podfirmę Delos Destinations, które odpowiedzialne jest również za inne, podobne do Westworld parki rozrywki. Istotni – z punktu widzenia fabuły serialu – pracownicy Delos to Lee Sizemore, mający za zadanie wymyślać coraz to ciekawsze i różnorodne przygody dla gości, oraz Charlotte Hale, bezwzględna dyrektor zarządu firmy.

Co teraz się dzieje w parku Westworld?

westworld pierwszy sezon fabuła class="wp-image-155880"

Tego właściwie dokładnie nie wiemy. Spodziewamy się jednak, że jest on zamknięty dla gości z uwagi na krwawe powstanie zyskujących świadomość hostów. Prawdopodobnie też w parku rozpoczęły się prawdziwe przygody dla nadal przebywających tam gości. A więc takie, które mogą się zakończyć również ich śmiercią.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA