REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wielki powrót Borata, czyli Sacha Baron Cohen bierze się za Amerykę. Program już dostępny w HBO GO

Obecnie mało kto pamięta, ale kariera Sachy Baron Cohena zaczęła się nie od Borata i występów w pełnometrażowych filmach. Początki sławy niepoprawnego komedianta to reality show, który tworzył jako swoja persona, Ali G. Teraz Cohen po kilku nieudanych produkcjach filmowych wraca do początków ze swoim show Who is America, od dzisiaj na HBO.

15.07.2018
10:00
Twórca Borata z nowym show Who is America od dzisiaj na antenie HBO
REKLAMA
REKLAMA

Nowy serial satyryczny Sachy Baron Cohena ma być jego wielkim powrotem do formy i niezwykle mocnym komentarzem na temat dzisiejszej rzeczywistości. Brytyjski komik pierwotnie poinformował o całym przedsięwzięciu za pomocą swojego konta na Twitterze, gdzie zalinkował dawny wywiad Donalda Trumpa na temat jego osoby.

Sacha Baron Cohen nie jest znany ze swej elegancji i wyczucia chwili, a raczej przełamywania tematów tabu i prowokowania. Można zatem śmiało założyć, że jego nowy program nie spodoba się dużej części amerykańskiej opinii publicznej. W tym również administracji nowego prezydenta USA.

Who is America? wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą.

Atak w Cohena wymierzyła znana przed kilku laty polityk ze stanu Alaska – Sarah Palin, która podobno wzięła udział w nagrywaniu jednego z odcinków telewizyjnego programu o historii. Nie wiedziała jednak, że tak naprawdę występuje w programie Cohena, który miał rzekomo w trakcie rozmowy z nią podszyć się pod weterana wojennego i okazywać ostentacyjny brak szacunku. Postać stworzona przez komika szybko odpowiedziała na oskarżenia Palin i wytknęła jej własne kłamstwa.


Satyryk miał również oszukać byłego kongresmana Joe Walsha, z którym podobno rozmawiał o tym, jak dzieci mogą bronić się przed atakami terrorystycznymi. Jego ofiarami stali się też Dick Cheney (znienawidzony wiceprezydent z czasów Busha Jr.) oraz były sędziego stanu Alabama, Roy Moore. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że ofiarami Cohena padają głównie postacie związane z ruchem konserwatywnym. Brytyjski komik jako Ali G i Borat równie chętnie komentowali jednak grzechy i wady drugiej strony amerykańskiej sceny politycznej, więc można mieć nadzieję, że na tych politykach się nie skończy.

Wcześniejszy program Aliego G zbudowany był na wzór klasycznego talk showu, ale zaskakiwał gości doborem tematów i wygłupami prowadzącego. W dzisiejszych czasach tego typu formuła nie zrobiłaby jednak na nikim wrażenia (zwłaszcza, że teoretycznie poważne talk showy dawno przejęły rozwiązania Cohena).

REKLAMA

Wiadomo, że Who is America? będzie liczyć sobie siedem odcinków. Serial produkowany jest przez stację Showtime, ale w Polsce będzie pokazywany już od dziś w HBO GO. Who is America? ma być także pokazywane od września na kanale HBO3.

Premiera pierwszego odcinka już dziś na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA