REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Premiera "Wichrów Zimy" George'a R. R. Martina nie wcześniej niż w 2016

Przykra i bardzo rozczarowują wiadomość dla wszystkich fanów sagi "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina - najnowsza odsłona cyklu, nosząca tytuł "Wichry Zimy", wbrew oczekiwaniom, nie ukaże się w tym roku.

12.01.2015
9:47
Premiera „Wichrów Zimy” George’a R. R. Martina nie wcześniej niż w 2016
REKLAMA

Pod koniec minionego roku w Internecie pojawiły się plotki i spekulacje, mówiące o tym, że "Wichry Zimy" są już na ukończeniu i lada moment powinniśmy spodziewać się wydania. Jak się okazuje, wszystkie one były wyssane z palca. Jane Johnson, wydawca Martina, poinformowała na Twitterze, że książka nie znajduje się w planach  na rok 2015, potwierdzając tym samym swoje słowa z września, w które wielu czytelników, niecierpliwie oczekujących na kontynuację, nie chciało dać wiary.

REKLAMA
wichry zimy
REKLAMA

Prawdopodobną datą premiery "Wichrów Zimy" wydaje się być rok 2016, choć oczywiście niczego nie możemy być pewni. Nie wiadomo dokładnie na jakim etapie znajdują się prace nad książką. Kolejny rok przerwy oznacza, że produkowany przez HBO serial już wkrótce bardzo zbliży się do ostatnich wydarzeń opisanych w sadze. Przy takim tempie, istnieje spore ryzyko, że nawet przegoni literacki pierwowzór, co zresztą było brane pod uwagę już od początku realizacji "Gry o Tron". Martin zdradził scenarzystom przebieg i zakończenia obu nienapisanych jeszcze części - "Wichrów Zimy" oraz "Snu o Wiośnie". Byłby to przedziwny ewenement - ekranizacja ukazałaby się wcześniej od książki, na podstawie której powstaje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA