REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Media

Rzuć wszystko i włącz polityczne emocje. Gdzie obejrzeć wieczór wyborczy?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i cisza przedwyborcza nie zostanie przedłużona, już dziś o godz. 21:00 poznamy wstępne wyniki wyborów prezydenckich. Jednak wyścig o stanowisko głowy państwa to niejedyna rywalizacja dzisiejszego dnia — równie zaciekle, ale nie o wyborców, lecz o widzów, czytelników i słuchaczy, rywalizują ze sobą największe polskie redakcje. Podpowiadamy, gdzie i kiedy obejrzycie wieczór wyborczy.

12.07.2020
20:00
wieczor wyborczy gdzie ogladac wybory prezydenckie
REKLAMA
REKLAMA

Trwa druga tura wyborów prezydenckich. O reelekcję walczy urzędujący prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o godz. 21:00 i wtedy też poznamy wstępne wyniki wyborów, bazujące na tzw. exit polls. Wieczór wyborczy będzie można świętować w towarzystwie telewizji, serwisów informacyjnych i rozgłośni radiowych. Poniżej przedstawiamy listę redakcji, które przygotowały ofertę na najbliższe, politycznie gorące godziny.

Wieczór wyborczy gdzie oglądać – TV —ofertę przygotowały trzy główne stacje

TVP

Wieczór wyborczy w Telewizji Polskiej poprowadzą Danuta Holecka i Michał Adamczyk. O godz. 20:00 rozpocznie się „Studio Wyborcze TVP Info”, a na godz. 20:55 zaplanowano „Wieczór wyborczy”, który przez pierwszych 50 minut będzie transmitowany na antenach TVP 1, TVP Info oraz TVP Polonia. Po tym czasie, dalsza część wieczoru będzie kontynuowana na antenie TVP Info. Stacja ta o północy rozpocznie „Noc wyborczą”, w ramach której będą podawane na bieżąco aktualizowane wyniki z poszczególnych komisji. Program zakończy się o godz. 4:00 w poniedziałek. O tej samej godzinie zacznie się „Poranek wyborczy”, który potrwa do 7:00.

Polsat

W Polsacie wieczór wyborczy rozpocznie się już o godz. 19:50, na antenach Polsat News i w serwisie internetowym polsatnews.pl. O 20:50 natomiast, ogłoszenie wyników exit poll będą mogli śledzić również  widzowie głównej anteny Polsatu. Prowadzącymi będą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski, współprowadzącymi Piotr Witwicki, Michał Stela i Artur Molęda. Relacje ze sztabów obu kandydatów przedstawią Mira Skórka, Marcin Fijołek, Dariusz Ociepa i Grzegorz Kępka. O godz. 22:00 transmisja wieczoru zostanie przeniesiona na antenę newsową, czyli Polsat News.

TVN

Stacja z Wiertniczej tradycyjnie zaprasza na program specjalny z cyklu„Czas decyzji”. Od godz. 20:20 będzie można go oglądać na TVN24, TVN24 GO (w internecie) i TVN24 BiS, a od godz. 20:55 na antenie  TVN. Serwis wyborczy opublikuje także portal tvn24.pl. Wieczór wyborczy poprowadzi dziennikarka „Faktów” Anita Werner.

Następnie, na specjalne wydania swoich programów zaproszą Monika Olejnik („Kropka nad i”), Konrad Piasecki („Kawa na ławę”), Małgorzata Łaszcz („Loża prasowa”) oraz Andrzej Morozowski („Tak jest”). Na wyniki late poll poczekamy natomiast w towarzystwie Piotra Kraśki.

Serwisy internetowe — alternatywa dla tradycyjnej telewizji

Wirtualna Polska

W serwisie Wirtualna Polska  „Wieczór wyborczy” rozpocznie się o godz. 20:50. Będzie można go śledzić stronie głównej WP, a także na profilach serwisu w mediach społecznościowych oraz w telewizji WP. Wyniki podsumują i skomentują Marek Kacprzak, Mateusz Ratajczak, Agnieszka Kopacz i Sebastian Ogórek. Wśród zaproszonych do dyskusji komentatorów znajdą się m.in. prof. Jarosław Flis, prof. Renata Mieńkowska-Norkiene, Aleksander Kwaśniewski, Marek Migalski, Krzysztof Łapiński, Jadwiga Emilewicz, Jacek Żakowski, Marcin Makowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz i Szymon Hołownia.

Onet, Newsweek, Fakt łączą siły

Redakcje Onetu, „Newsweeka” i „Faktu” postanowiły połączyć siły i zorganizować wspólny wieczór wyborczy. Jego start na stronach Onet.pl, Newsweek.pl oraz Fakt.pl zaplanowano na godz. 20:45. Wydarzenia będzie można także śledzić w mediach społecznościowych wymienionych redakcji. Tu w roli gospodarzy wystąpią Bartosz Węglarczyk i  Tomasz Lis. Wśród komentatorów natomiast znajdą się m.in. Agnieszka Burzyńska z „Faktu”, Andrzej Stankiewicz i Andrzej Gajcy z Onetu, Renata Grochal z „Newsweeka”, a także Aleksander Kwaśniewski, Patryk Jaki i Cezary Tomczyk.

REKLAMA

TOK FM, Gazeta.pl i „Gazeta Wyborcza”: oferta dla tych, którzy wolą się wyspać i poczekać na late poll

Ciekawą ofertę przygotowały również tytuły należące do spółki Agora. Radio TOK FM, portal Gazeta.pl oraz dziennik „Gazeta Wyborcza” zapraszają swoich widzów, czytelników i słuchaczy na wspólny poranek wyborczy, który będzie można oglądać w wersji wideo w poniedziałek od godz. 7:00. Poranek będzie można śledzić za pośrednictwem stron Tokfm.pl, Gazeta.pl i Wyborcza.pl, a także w mediach społecznościowych. W roli prowadzących wystąpią Karolina Lewicka, Dominika Wielowieyska, Łukasz Kijek i Maciej Głogowski oraz Roman Imielski, Dorota Roman i Mikołaj Chrzan.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA