REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Henry Cavill jako Geralt. Są nowe zdjęcia z planu „Wiedźmina" od Netfliksa

W sieci zadebiutowały właśnie nowe zdjęcia z serialu „Wiedźmin” od Netfliksa. 

23.10.2019
19:15
Wiedźmin - The Witcher - Netflix - nowe zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA

W przyszłym tygodniu we Włoszech odbędzie się konwent Lucca Comics and Games, podczas którego odbędzie się specjalny panel dyskusyjny z twórcami serialu. Zaprezentowany zostanie też nowy zwiastun „Wiedźmina”.

Jak podaje Redanian Intelligence, strona poświęcona wszystkiemu, co związane z serialowym „Wiedźminem”, w wydarzeniu ma uczestniczyć Andrzej Sapkowski, showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich oraz Anya Charlotra i Freya Allan, czyli aktorki wcielające się w Yennefer i Ciri. Drugiego dnia na scenie mają się pojawić się także producent Tomasz Bagiński, kostiumograf Tim Aslam oraz scenograf Andrew Laws.

Poniższe zdjęcia znalazła i upubliczniła strona Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży.

Impreza ma być poprowadzona z dużym rozmachem, gdyż gmach ma być przyozdobiony fragmentami scenografii serialu, a w głównym hallu znajdować się ma wystawa strojów bohaterów serialu.

Z okazji tego wydarzenia we włoskiej prasie pojawił się właśnie nowy materiał dotyczący serialu, wraz ze zdjęciami. Dziennik Corriere della Sera opisuje w nim wizytę na planie serialu, która odbyła się w styczniu tego roku. Autorka artykułu wspomina, że w zamku w krainie Cintra było niezwykle chłodno. Następnie przechodzi do opisu stylistyki, w jakiej utrzymana została każda z krain Kontynentu. Wedle jej słów Cintra składa się z elementów w stylu secesyjnym. Aretuza jest utrzymana w stylu gotyckim z elementami indyjskich inspiracji, Blaviken ma mieć akcent skandynawski, zaś Vizima inspirować się kulturą Azji. Tak przynajmniej zdradziła zgromadzonym na planie jedna ze scenografek, Naomi Moore.

Podczas wizyty dziennikarze mieli szansę zobaczyć też Henry’ego Cavilla w akcji. Autorka artykułu wspomina, że Geralta w jego wykonaniu charakteryzuje głęboki głos oraz nieco cyniczny wyraz twarzy, tak wyraźnie związany z tą postacią.

Showrunnerka wspomina natomiast brutalny charakter serialu i zdradza, że nie wstydzili się poważniejszych, dorosłych treści w pierwowzorze Sapkowskiego.

Nie boimy się mówić o seksizmie, rasizmie, wojnie i wielkiej polityce. To raczej nie jest serial dla pięciolatków - śmieje się Hissrich.

Twórczyni serialu podkreśliła też, że produkcja bazuje wprawdzie na opowiadaniach Sapkowskiego, ale nie jest to bezpośrednia adaptacja żadnego z nich.

To raczej swoisty miszmasz znanych motywów, który miał sprawić, że nawet najzagorzalsi fani prozy polskiego autora będą mogli być zaskoczeni wydarzeniami.

Podkreślono też, że relacja między Geraltem, Yennefer i Ciri będzie odgrywać ważną rolę w serialu. Anya Charlortra, aktorka wcielająca się w Yennefer podkreśla, że w serialu brakuje klasycznych „dam w opałach”. Kobiety w świecie „Wiedźmina” potrafią zadbać same o siebie. Jej bohaterka jest nieustraszona i bystra, ale posiada też wiele innych twarzy, które pokazuje w zależności od okazji. Serial ma pokazać, skąd wynikają jej różne reakcje względem konkretnych osób.

REKLAMA

Serial „Wiedźmin” ma zadebiutować na platformie Netflix jeszcze w tym roku.

Bardzo możliwe, że poznamy datę premiery wraz z nowym zwiastunem, który światło dzienne ujrzy już 31 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA