REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Amatorski filmowy Wiedźmin zapowiada się dużo lepiej od profesjonalnej ekranizacji

Komu podobał się filmowy Wiedźmin, ręka do góry! Nikt? Serio? No cóż, nic dziwnego. Pierwszy zwiastun amatorskiego filmu również nie zwala z nóg. Ale już teraz wygląda o wiele lepiej niż tamto przeklęte „profesjonalne” dzieło.

15.05.2017
20:17
Pół Wieku Poezji Później zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

O polskim filmowym Wiedźminie można powiedzieć niewiele dobrego. Kiedyś nawet próbowałem i jedyne, co mi przyszło do głowy, to bardzo ciekawa interpretacja głównej postaci przez Michała Żebrowskiego oraz piękne zdjęcia malowniczych, polskich krajobrazów.

Cała reszta… no cóż, na pewno większość z was to coś już widziała i nie wierzę, by znalazł się tu ktokolwiek, kto by polskiego filmowego Wiedźmina ocenił pozytywnie. Na szczęście dostaniemy coś na otarcie łez. Czy skuteczne, to się dopiero okaże, ale już teraz wiemy, że amatorska produkcja o tytule Pół Wieku Poezji Później już teraz zapowiada się lepiej niż oficjalna ekranizacja.

Pół Wieku Poezji Później – zwiastun jest skromny, ale bardzo klimatyczny.

Prace nad filmem Pół Wieku Poezji Później trwają od zeszłego roku. Film ma być fabularny, ale krótkometrażowy. Spodziewana jego długość to około 30 minut. Tworzą go entuzjaści, na co dzień zajmujący się zawodowo filmem, grami wideo i telewizją.

Amatorska produkcja nie oznacza jednak braku profesjonalnych aktorów. Oprócz Zbigniewa Zamachowskiego w roli Jaskra zobaczymy tu również Mariusza Drężka, Magdalenę Różańską, Kamilę Kamińską, Bartosza Wesołowskiego oraz Marcina Bubółkę.

Scenariusz, choć na motywach Wiedźmińskiej Sagi, jest autorski.

REKLAMA

Akcja filmu ma rozgrywać się w kilka dekad po wydarzeniach z książek. Głównym bohaterem nie będzie Geralt z Rivii, a jego wiedźmiński kompan Lambert. Opis fabuły zapewnili sami twórcy filmu: „W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów

Premiera filmu przewidziana jest na grudzień bieżącego roku. Będzie on dostępny za darmo, na oficjalnym kanale YouTube projektu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA