REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Dzieje się

Ponad 11 mln zł w niecałą dobę! Gracze rzucili się na planszówkę ze świata „Wiedźmina”. Ta zbiórka rozwaliła system

Wczorajszego popołudnia ruszyła zbiórka na grę planszową, osadzoną w świecie znanym z książek Andrzeja Sapkowskiego. Gracze rzucili się, żeby wesprzeć projekt, przez co jego twórcy po niecałej dobie zebrali już ponad 11 mln zł.

26.05.2021
14:35
wiedźmin stary świat gra planszowa zbiórka
REKLAMA

Wiedźmin” już od dawna jest naszym dobrem narodowym. Cały świat, a dokładnie 76 mln użytkowników Netfliksa w ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery śledziło przygody Geralta z Rivii w serialu platformy, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Growe adaptacje prozy Andrzeja Sapkowskiego przygotowane przez CD Projekt Red już wcześniej święciły triumfy na świecie. Wszystko to przełożyło się na globalny sukces polskiej sagi fantasy.

REKLAMA

11 mln zł na grę „Wiedźmin: Stary świat”

Nic więc dziwnego, że kiedy tylko ekipa z Go On Board poinformowała o planach stworzenia planszówki osadzonej w świecie „Wiedźmina”, internauci rzucili się, aby wesprzeć projekt. Zbiórki na niego ruszyły wczoraj, 25 maja 2021 roku, o 15:00. W ciągu niecałej doby, hojność graczy przeszła wszelkie możliwe oczekiwania.

Polacy mogą wesprzeć projekt za pośrednictwem serwisu zagramw.to. Niecała doba i na liczniku jest już ponad 2,2 mln zł. Do końca jest 16 dni, a próg wynosił zaledwie 100 tys. zł. Rodzimi gracze przebili go więc ponad dwudziestokrotnie. A to nie koniec dobrych wiadomości. Międzynarodowa społeczność może finansować grę za pomocą Kickstartera. I tam w tym samym okresie czasu zebrano niemal 9 mln zł. W ciągu niecałej doby udało się więc zebrać ponad 11 mln zł. Jest to stan na moment pisania tego tekstu, bo kwota ciągle rośnie.

„Wiedźmin: Stary świat” – gra planszowa

REKLAMA

W dużym stopniu wpłaty są powiązane z zamówieniem gry. Podstawowy pakiet kosztuje 289 zł lub 70 euro. Można też pokusić się o wersję deluxe, w której potwory zamiast w formie znaczników będą jako figurki. Przebicie wszelkich możliwych progów wiąże się z tym, że „Wiedźmin: Stary świat” będzie zawierał więcej dodatkowych kart (w Polsce odblokowano ich już ponad 150!). Dla wspierających szykuje się więc wiele godzin emocjonującej rozgrywki.

„Wiedźmin: Stary świat” umożliwi od 2 do 5 graczom przeżycie fascynującej przygody w świecie pełnym niebezpieczeństw, magii i niezwykłych miejsc. Akcja rozgrywa się na długo przed wydarzeniami opisanymi w sadze Geralta z Rivii, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Gracze wcielają się w wiedźminów i będą mogli brać udział w różnego rodzaju zadaniach i, oczywiście, walczyć z krwiożerczymi bestiami. Ostrzcie więc miecze i siodłajcie konia, jeśli już wsparliście zbiórkę. A jeśli nie, to najwyższy czas się do niej dołączyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA