REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Wiemy już wszystko o "ARTPOP" Lady GaGi!

Piętnaście utworów, gościnne występy raperów, przykuwająca uwagę okładka, oraz specjalna aplikacja na smartfony. Wiemy już wszystko o nadchodzącym nowym albumie Lady GaGi!

10.10.2013
15:12
Wiemy już wszystko o „ARTPOP” Lady GaGi!
REKLAMA

Premiera tak długo oczekiwanego trzeciego krążka gwiazdy pop nastąpi 11 listopada. Parę dni temu poznaliśmy okładkę wydawnictwa, i to z niezłym hukiem. By ją ujawnić, fani mieli do wykonania zadanie- musieli tweetować z hashtagiem #iHeartARTPOP, by odblokować kolejne elementy okładki. Przebieg całej akcji było można oglądać na żywo w internecie oraz na bilboardach w Europie, Ameryce Południowej oraz w Stanach Zjednoczonych. Typowe jak dla GaGi robienie zamieszania. Okładka może się podobać lub nie, ale trzeba przyznać że zwraca uwagę. artpop

REKLAMA

A wczoraj poznaliśmy już pełną tracklistę "ARTPOP". GaGa co kilka minut ujawniała na twitterze tytuł kolejnej piosenki. Poznaliśmy również zaproszonych gości. Z GaGą na albumie zaśpiewają - czy raczej zarapują, bo o hip-hopowcach tu mowa, m.in. R. Kelly i T.I. Nad produkcją utworów z GaGą czuwali m.in. Dj White Shadow, Rick Rubin, Zedd i will.i.am. W dniu premiery albumu oprócz nowej muzyki dostaniemy specjalną aplikację na tablety i smartfony. Według zapowiedzi będzie ona do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store.
Tracklista "ARTPOP" prezentuje się następująco:
1. Aura
2. Venus
3. G.U.Y
4. Sexxx Dreams
5. Jewels N' Drugs feat. T.I., Too $hort, Twista
6. MANiCURE
7. Do What U Want feat. R. Kelly
8. ARTPOP
9. Swine
10. Donatella
11. Fashion!
12. Mary Jane Holland
13. Dope
14. Gypsy
15. Applause

Dodatkowo poznaliśmy też nowy utwór wokalistki. Utwór "Aura" który wcześniej wyciekł do sieci we wczesnej wersji demo, został oficjalnie upubliczniony przez wokalistkę w formie lyric video. Jak widać poniżej, utwór promuje film "Maczeta Zabija" - kontynuację filmu Roberta Rodrigueza z 2010 roku. Lady GaGa zaliczyła w filmie swój aktorski debiut - zagrała w nim zabójczą prostytutkę La Chameleón.

REKLAMA

Według słów GaGi "Aura" nie promuje jej albumu, a jedynie sam film. Drugi singiel promujący "ARTPOP" jeszcze nie został ujawniony, ale fani mają swoje źródła - zgodnie z niektórymi przeciekami drugim singlem miałby zostać utwór "Gypsy".

"ARTPOP" można zamawiać w pre-orderze na iTunes. Jesteście ciekawi nowego albumu LG?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA